Piráti se rozhádali kvůli místopředsedovi Michálkovi | E15.cz

Piráti se přou kvůli místopředsedovi Michálkovi. Partaj bude o jeho možném odchodu hlasovat

Pavel Otto

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Místopředseda Pirátů a šéf jejich poslaneckého klubu Jakub Michálek se údajně arogantně choval k některým členům uskupení a psychicky je šikanoval. Tvrdí to vedoucí personálního odboru strany a neúspěšná kandidátka do Evropského parlamentu Jana Koláříková, kterou podpořil další místopředseda Pirátů a europoslanec Mikuláš Peksa. Partaj bude o možném odchodu Michálka z nejužšího vedení hlasovat.  

Michálek chybu odmítá. „Nikoho jsem nešikanoval. Je ale pravda, že jsem tvrdý, protože mám vysoké nároky na výkony lidí,“ hájí se Michálek, který sám rezignovat nehodlá.

Dodal však, že na lednovém celostátním fóru Pirátů v Ostravě už o znovuzvolení usilovat nebude, protože se chce soustředit na řízení poslaneckého klubu.

Našel zastání od šéfa strany

Předseda Pirátů Ivan Bartoš se Michálka zastal, i když také vidí v jeho komunikaci nedostatky. „Jakub je v Pirátské straně od jejího počátku a její růst je velkým dílem i jeho zásluha,“ řekl. „Nebudeme si ale nalhávat, že sociální vazby a empatie jsou jeho silné stránky,“ dodal.

Hlasování o setrvání Michálka na postu místopředsedy rozumí. „Vždy je prostor na zlepšení i na sebereflexi, tento členský podnět do jisté míry chápu,“ podotkl.

Do včerejšího odpoledne se na stranickém fóru vyslovily pro odvolání Michálka asi dvě stovky členů, proti jich bylo osmdesát. Podle pirátského poslance Vojtěcha Pikala se má definitivní hlasování uskutečnit na začátku listopadu.

Mezi Piráty to vře už déle. Zatím nejviditelnější spor vypukl mezi Koláříkovou a bývalou předsedkyní pražských zastupitelů Michaelou Krausovou. Ta o Koláříkové napsala vulgární soukromý e-mail, který unikl na veřejnost.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video