Premiér Sobotka pro E15: Zdravotní daň z tabáku nebude, ale cigarety podraží | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Premiér Sobotka pro E15: Zdravotní daň z tabáku nebude, ale cigarety podraží

Martin Čaban

Martin Čaban

Česká lékařská komora požaduje zavedení speciální zdravotní daně z tabáku, která by finančně pomohla zdravotnictví. Vláda s ní ale nepočítá.

Ceny cigaret zřejmě dosud nenašly svůj strop. Plyne to alespoň z vyjádření premiéra Bohuslava Sobotky, který byl hlavním hostem diskuzního setkání pod hlavičkou E15 Meetings & Business. Toho se kromě premiéra účastnili i další vrcholní představitelé byznysu a veřejného života.

Euro je budoucnost Česka, jednou jím budeme platit, řekl Sobotka pro E15

Prezident České lékařské komory Milan Kubek premiéru Sobotkovi zopakoval požadavek své profesní organizace, aby vláda uvalila speciální daň na tabákové výrobky, z jejíchž výnosů by mohlo těžit české zdravotnictví.

Bohuslav Sobotka o tabákové dani

Tato myšlenka premiérovi blízká není, ale připustil, že vzhledem k tenčícím se tokům evropských peněz bude třeba hledat peníze na investice do zdravotnictví jinde. „Myslím si, že část výnosů spotřební daně z tabáku by se mohla přesměrovat tak, aby se z ní financovaly investice v oblasti zdravotnictví,“ řekl Sobotka.

Premiér Sobotka pro E15: Platy v Česku porostou dál

„Dá se předpokládat, že tabáková daň v rámci dohod v Evropě poroste, takže z ní budou vyšší výnosy a část bychom mohli rozpočtově určit pro investice v této oblasti,“ dodal předseda vlády.

Autor: E15

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!