Škoda po požáru průmyslového areálu v Otrokovicích půjde do desítek milionů

Požár průmyslového areálu v Otrokovicích

Požár průmyslového areálu v Otrokovicích Zdroj: ČTK / Glück Dalibor

Požár průmyslového areálu v Otrokovicích
Požár průmyslového areálu v Otrokovicích
Požár průmyslového areálu v Otrokovicích
Požár průmyslového areálu v Otrokovicích
Požár průmyslového areálu v Otrokovicích
8
Fotogalerie

Hasiči dnes po půlnoci zlikvidovali požár objektu s dílnami i obchody v Otrokovicích na Zlínsku. Řekl to mluvčí hasičů David Martinec. Požár začal ve středu před 05:30. V jednu chvíli tam zasahovalo až 38 jednotek, 200 hasičů a 67 kusů hasičské techniky. Platil i zvláštní, tedy nejvyšší stupeň požárního poplachu. Škoda se odhaduje na desítky milionů korun. Dnes nastoupí tým vyšetřovatelů. Do budovy ale nebude možné podle odhadu statika vstoupit asi dva dny.

„O půl jedné v noci byla nahlášena likvidace události. Předtím bylo požářiště prohlédnuto termokamerou a bylo zjištěno, že nejsou žádná ohniska, místo bylo předáno Policii ČR. V 07:15 byla nahlášena dvě drobná doutnající ohniska, na místo vyjela jedna jednotka, která ohniska uhasila a znovu provedla kontrolu termokamerou,“ uvedl mluvčí.

Na místě dnes bude tým vyšetřovatelů požárů hasičů a policie. „Vyšetřování bude prováděno prozatím pouze z vnější strany budovy s ohledem na bezpečnost a vyjádření statika, který označil zbylou konstrukci za nestabilní. Na místo bude opět povolána jednotka s dronem z Vyškova,“ uvedl mluvčí.

V objektu začala hořet autodílna, ale plameny postupně zasáhly i další provozovny, květinářství či koupelnové studio. Požár zasáhl budovu takzvaného starého obchodního domu, který byl nejstarší veřejnou stavbou v městské části Baťov. Firma Baťa ji postavila v roce 1931, o pět let později byl nedaleko postaven větší obchodní dům a budova starého obchodního domu od té doby několikrát změnila svou funkci, byla i stavebně upravena.

Dým byl od středečního rána vidět z dálky, policie vyzvala občany, ať zavřou okna a nevětrají. Nebylo však třeba dělat žádná speciální opatření ve vztahu k ochraně obyvatelstva. Provoz na přilehlé silnici byl uzavřený, přerušilo to také standardní trasu autobusové linky MHD číslo 55, autobusy i trolejbusy jezdily po náhradních trasách. Jeden hasič při zásahu utrpěl popáleniny druhého stupně na ruce.