Sněžení komplikuje dopravu, uzavřeny jsou i některé hlavní tahy | E15.cz

Sněžení komplikuje dopravu, uzavřeny jsou i některé hlavní tahy

ČTK

Vstoupit do diskuze
0

V Česku začalo v noci na dnešek sněžit a na řadě míst to zkomplikovalo dopravu a způsobilo desítky nehod, většinou se ale obešly bez vážnějších zranění. Ve východní polovině země by ale mělo podle meteorologů sněžit po celý den. Někde se může přidat ledovka.

Některé silnice jsou po ranních nehodách zavřené. V Královéhradeckém kraji je po čelní srážce dvou kamionů u Předměřic nad Labem neprůjezdný hlavní tah I/33 z Hradce Králové do Polska, jeden z nich dostal na vozovce zřejmě smyk. Kamion boural i na dálnici D7 u Buštěhradu na Kladensku a dálnice je ve směru na Chomutov zavřená. Doprava je od rána omezená kvůli nehodě nákladního auta také na silnici I/69, hlavní spojnici mezi Zlínem a Vsetínem. Vůz havaroval poblíž Lutoniny na Zlínsku.

Policie zaznamenala kvůli počasí nehody i jinde v zemi a nabádá řidiče k mimořádné opatrnosti. Silnice jsou podle silničářů s opatrností sjízdné, místy na nich ale leží ujetá vrstva sněhu.

Ujetá vrstva sněhu ráno byla na silnicích v Krkonoších a Orlických horách, na Rychnovsku zůstával na cestách rozbředlý sníh. Hlavní silniční tahy v nižších polohách Královéhradeckého kraje byly ráno po chemickém ošetření mokré.

Sněžilo také v Pardubickém, Plzeňském, Středočeském a Jihočeském kraji. Mírné dopravní komplikace byly ráno mimo jiné na Českobudějovicku a Českokrumlovsku. Řidiči by měli jezdit opatrně také v okolí Pardubic, Hlinska a Přelouče. Slabá vrstva sněhu je i na silnicích v Železných horách, kde je omezeno použití posypové soli.

V okolí Prahy sněžení zkomplikovalo veřejnou dopravu. Pražská integrovaná doprava zaznamenala největší problémy v okolí Štěchovic, Jílového u Prahy a Černošic. Provoz na lince 630 mezi Berounem a Kladnem byl přerušen, podobné je bylo s autobusy z Jílového do Prahy. Ostatní spoje hlásí zpoždění.

Na Vysočině, kde v letošní zimě poprvé významněji sněžilo, jsou silnice se zvýšenou opatrností podle silničářů sjízdné. Problematický je ale třeba úsek sinice I/38 Dlouhá Brtnice - Hladov, kde zůstaly stát kamiony. Podle policejní mluvčí Dany Čírtkové je tam špatně sjízdný asi desetikilometrový kopcovitý úsek, kde se tvoří kolony kamionů. Podobné je to na silnici I/23 za Náměští nad Oslavou směrem k Brnu, kde je také stoupání, uvedla mluvčí.

Zvýšenou opatrnost by měli řidiči dodržovat také na jihu a severu Moravy. Někde jsou silnice holé, někde vymrzlé. Například na silnici I/56 v Beskydech je ledovka a na estakádě u přehrady Šance u Starých Hamer na Frýdecko-Místecku ji ráno blokovaly tři uvízlé kamiony.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!