Vila po Havlovi zlevnila v dražbě o miliony | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Stát prodává Havlovu vilu na Barrandově. Zlevnil ji o miliony

dce

Výstavní vila na pražském Barrandově jde do dražby. Vilu Lumiérů 41 navrhl známý architekt Max Urban pro strýce prvního českého prezidenta Miloše Havla. Stát nyní rodinný dům prodává s několikamilionovou slevou.

Architekt Max Urban byl ve 30. letech oceněn za projekt filmových ateliérů na Barrandově Velkou cenou Mezinárodní výstavy umění a techniky v Paříži. Několik let předtím ale podle jeho návrhů vystavěli jen kousek od ateliérů dvě výstavní vily. A jedna z nich je nyní na prodej.

Výstavní vilu č. 2 nazývanou též Vila Lumiérů 41 - podle ulice, ve které se dům nachází - postavil v roce 1932 Urban pro investora Miloše Havla, vlastníka největší prvorepublikové produkční firmy Lucernafilm. Funkcionalisticky rodinný dům měl sloužit jako vzor pro ostatní stavby a měl propagovat komfortní bydlení, jak popisují autoři z Historického archivu Barrandova.

Krejčířova vila v Černošicích se nevydražila ani na šestý pokus. Nikdo se do aukce nepřihlásil

V době normalizace došlo k několika neodborným zásahům do stavby a dům začal koncem 70. let sloužit jako mateřská školka. V roce 2006 byly provedeny další drobné stavební úpravy a objekt byl využíván jako administrativní. Nyní je ale zhruba rok neobývaný. 

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, který má na starosti jeho prodej, pořádá už třetí dražbu - první v srpnu 2019 za cenu 30 milionů, kterou o pět milionů snížil do druhé dražby v listopadu.

6. února proběhne další pokus o prodej - tentokrát už za 21 milionů korun. Nutno ovšem dodat, že vila není ve zcela perfektním stavu a jednoznačně bude třeba investovat do oprav další nemalé částky.

Pokračování článku převzatého z webu Blesk.cz najdete zde

Z památkově chráněné vily na Vinohradech má zůstat jen zeď
Okolí Prahy je kvůli cenám bytů lákavou adresou, přesto v něm zůstává množství ruin

Autor: dce
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!