Kupte si ForMen
Kupte si aktuální vydání FORMEN
Coffeeroom Kafec Bistro Široká Kafe Víno Kokino Cokafe Café Datel

6

fotografií

Kam si zajít na nejlepší brunch v šesti různých městech

B

Brunch je ideální trávení sobotních nebo nedělních ran. Můžete se v klidu vyspat, pak se dobelhat na něco extrémně dobrého a navíc je naprosto společensky přijatelné začít se opíjet mimosou už před obědem. Letos moc dovolených asi nebude, ale malý výlet po naší zemi vás nezabije. A v každém městě si můžete zajít na brunch. 

Praha - COFFEEROOM

CoffeeroomCoffeeroomAutor: Fitfoodlover

Vinohrady jsou Mekka kaváren a bister. Jedinečný genius loci této čtvrti láká na víkendové brunche snad všechny Pražany. Vyhlášený je espresso bar CoffeRoom. přímo na Korunní ulici, který je sice maličký, ale jeho autentičnost tím netrpí. CoffeeRoom. nabízí svým zákazníkům výběrovou kávu a snad nejlepší avokádový toast v Praze. Perfektní je také banánový chléb s domácím burákovým máslem, banány, vlašskými ořechy a javorovým sirupem. Koukněte na Instagram @coffeeroomprague.

Pardubice - KAFE VÍNO KOKINO

Kafe Víno KokinoKafe Víno KokinoAutor: Kafe Víno Kokino

Malá kavárna doslova pár kroků od hlavní třídy v Pardubicích je ukrytá přímo za divadlem. Brunch zde dělají pouze v sobotu a člověk udělá dobře, když má rezervaci. Vytvořili si geniální systém brunch boxíků, jejichž obsah prozradí obvykle v pátek a kombinace se nikdy neopakuje. Obvykle najdete něco slaného, sladkého a čerstvé ovoce k zakousnutí. Majitelka si také sama peče neuvěřitelné dorty, věnečky které se logicky jmenují Věnceslavové a co se kávy týče, používají skvělá zrna od Rebelbean. Interiér je krásně jednoduchý, zahrádka je jak oáza uprostřed města, obsluha profesionální kavárna si celkově zakládá na zero waste a eko přístupu. Jejich novinky a krásné fotky najdete na Instagramu @kafevinokokinoinstagram 

Brno - Kafec Brněnský

KafecKafecAutor: Kafec

Kavárna kousek od centra Brna nabízí dokonalé dezerty, precizní kávu  a především snídaně, které vám poskládají dle chuti. Můžete si na talíř nechat namixovat jídlo tak, jak vám to vyhovuje. Krom snídaňového menu ale nabízí si skvělé sendviče a další skvělé papání. Instagram je @kafecbrnensky. 

Liberec - Bistro Široká

Bistro ŠirokáBistro ŠirokáAutor: Jizerské Ticho

Velice nečekaně v ulici Široká najdete Bistro Široká. Krom každodenních menu mají i velice dobře promyšlenou nabídku, kterou si dát k snídani.. Majitel a zakladatel je bývalý architekt a tomu odpovídá i design místa. Celková atmosféra je velice domácí a příjemná, jak když sedíte doma v kuchyni a je vám dobře. Jak design tak denní nabídky jsou na @bistro_siroka

Ostrava - Cokafe

CokafeCokafeAutor: FOOD YAS

Když už nevyšly Colours, alespoň podpořte ekonomiku Ostravy. Kavárna Cokafe má krom několika poboček kaváren i pražírnu, pekárnu a coffee truck. Nicméně v "pobočce" ve Vítkovicích si můžete dát skutečně moc dobrou snídani. Vajíčka, mají různé druhy bowls, promakané avochleby a další obložené sendviče. Káva je logicky z vlastní pražírny a je skvělá. Instagram mají pod @cokafe.dov.

České Budějovice - Café Datel 

Café DatelCafé DatelAutor: café datel

Pár kroků od světoznámého čtvercového náměstí najdete kavárnu Café Datel. Jak sami píší, přes den jsou kavárnou a večer se promění na bar. Kávu mají výběrovku od Rebelbean, snaží se používat lokální suroviny, takže po sezóně jahod už nejsou lívance. Nicméně na ně se skutečně vyplatí počkat do dalšího roku. Krom lívanců mají samozřejmě i jiné snídaně a večer (nebo přes den, my nesoudíme) i jejich vlastní gin a další drinky. Na Instagramu je najdete pod @cafedatel.

 

Související články
Roman Vaněk: Školství produkuje gastronomický odpad, brzy na to doplatíme
Jídlo je jedním z hlavních faktorů, které ve dne dokážou měnit náladu, říká autor populárních kuchařek a zakladatel Pražského kulinářského institutu Roman Vaněk. Kvalitu české gastronomie podle něj zásadně ovlivňuje české školství, které ostře kritizuje. Politikům na něm nezáleží a kuchaři, kteří ze systému vyjdou, prý z velké části vařit moc neumí. Školství u nás je jedna obrovská systémová chyba, brzy na to začneme doplácet, varuje Vaněk.
Zajděte si na slávky během Prague mussel week do vyhlášených podniků
Dobře a správně připravené slávky jsou jeden z vrcholů nekomplikované gastronomie. V klasickém receptu s bílým vínem je zvládne uvařit každý, ve trocchu složitějších receptech je lepší ochutnat je na osvědčených místech. A na to je ideální navštívit některé z vybraných restaurací během Prague mussel week.