62

fotografií

Jak se žije v Bratislavě: Ceny nejdražších bytů i zde překračují sto milionů korun

U

Už dávno neplatí, že by byty na Slovensku byly levné. V posledních letech jejich cena dramaticky roste a během loňska zdražily hned o 16 procent (pro srovnání byty v Česku podražily „jen“ o osm procent). Průměrná cena metru čtverečního ve čtvrtém čtvrtletí dosáhla 1853 eur (48 180 korun), ty nejluxusnější nemovitosti v Bratislavě však přijdou i na sedmkrát tolik.

Nejdražší byty v Bratislavě jsou sice v průměru stále značně levnější než v Praze, ale i u našich sousedů jsou v nabídce byty, jejichž cena běžně přesahuje hranici 50 milonů korun, příčemž ten nejdražší stojí v přepočtu na koruny více než 112 milionů. Developeři a realitky ale za tyto cifry budoucím majitelům obvykle nabízejí skvělé výhledy na bratislavské dominanty, několik pokojů s obrovskou podlahovou plochou, luxusní vybavení a výjimkou není ani několik parkovacích stání.

Podívejte se v galerii na nejdražší byty v Bratislavě:

Tipy na zajímavé ubytování s historií pro každý kraj: Zámek, věž, klášter, pivovar i štajnhaus
Léto už je téměř za dveřmi a momentální koronavirová situace napovídá tomu, že i letos budeme dovolenou s vysokou pravděpodobností trávit opět v Česku. Naše malá země se ale naštěstí může pochlubit nepřeberným množstvím krás a netradičních zážitků. Nechte se inspirovat našim výběrem unikátních ubytování se zajímavou historií z každého kraje. 

 

Související články