Lexus X Jan Černý Lexus X Jan Černý Každý detail Lexusu, který si navrhl Jan Černý, je naprosto jedinečný. Lexus UX s ekologickým hybridním pohonem, který kombinuje klasický benzínový pohon a elektromotor. Navíc s designem Jana Černého. Lexus X Jan Černý

5

fotografií

Český návrhář Černý navrhl svůj vlastní Lexus

M

Módní návrhář Jan Černý se stal novým ambasadorem automobilky Lexus. Připojil se tak ke Zdeňku Pohlreichovi nebo Tereze Ramba. Jako první si však svůj vůz také navrhl. Jeho Lexus UX zdobí motiv Rorschachova testu, typický i pro oblečení, které Jan pod vlastní značkou navrhuje.

Černý lak zdobí motiv Rorschachova testu v pečlivě vybraném modrém odstínu. „Vždy si vybírám barvy, které jsou něčím specifické. Tato elektrická modrá mě baví v tom, že je mnohem sytější na slunci, ale téměř neviditelná ve stínu. Zároveň je hodně kontrastní a s autem funguje výborně,“  říká Honza Černý.

Lexus X Jan ČernýAutor: Lexus
Samotný Rorschachův test pak propojuje vůz s kolekcemi oblečení, které Jan vyrobí. „Je to takový můj signature print. Líbí se mi, že mi ve skvrnách Rorschachova testu každý vidí to, co je mu blízké a příjemné. Inspiroval jsem se přitom dílem Vladimíra Boudníka, což byl český grafik a malíř, který s Rorschachovým testem pracoval. Díky němu jsem to objevil a začal to rozvíjet dál. Celkově to sedí do mého konceptu a ručního barvení oblečení,“ popisuje designér.
Lexus UX s ekologickým hybridním pohonem, který kombinuje klasický benzínový pohon a elektromotor. Navíc s designem Jana Černého.Autor: Lexus
Přestože se ve své tvorbě soustředí na pánské oblečení, jeho typický motiv zdobí i tenisové šaty, které Jan navrhl pro tenistku Barboru Strýcovou, která se pro změnu nedávno stala ambasadorkou české Toyoty. V šatech od Jana si zahrála prestižní Rolland Garros i aktuální Australian Open.
Každý detail Lexusu, který si navrhl Jan Černý, je naprosto jedinečný.Autor: Lexus
Jan Černý je jedním z nejúspěšnějších českých návrhářů pánské streetové módy. Jeho oblečení už vzbudilo zájem i v mezinárodních médiích, jako jsou italská Vogue nebo prestižní Hypebeast. Jeho prestižky, tedy tradiční tenisky Prestige, které oživil a dodal jim moderní vzhled, nosí i Virgil Abloh, kreativní ředitel pánské divize značky Louis Vuitton, kde byl Jan Černý na půlroční stáži.