Vše o inovacích | E15.cz

Vše o inovacích

Příjmy Microsoftu překonaly očekávání, bodovala hlavně cloudová platforma Azur

Příjmy Microsoftu překonaly očekávání, bodovala hlavně cloudová platforma Azur
Americké společnosti Microsoft vzrostly příjmy ve čtvrtém fiskálním čtvrtletí o 12 procent na 33,72 miliardy dolarů (přes 769 miliard Kč) a překonaly tak očekávání analytiků. Lví podíl na tom má stěžejní produkt společnosti, cloudová služba Azure. Vyplývá to z dnešního prohlášení společnosti.

Digitální doba

Jak si nenechat ujet vlak, to řeší v posledních letech snad každá firma. Tempo digitálního pokroku je tak vysoké, že kdo chvíli postál, už je ze hry. Rostoucí výpočetní výkon a stále chytřejší a efektivnější zpracování dat radikálně mění svět. Každá taková revoluce má přitom své vítěze a poražené. V aktuálním speciálu přinášíme příběhy vizionářů a firem, kteří uspěli – nebo také ne.

Proč se game changerem stal the iPhone Steva Jobse, a naopak do té doby dominantní Nokia šla ze hry? Jakto, že uspěl Netflix, který začínal tak, že Američanům za poplatek poštou domů posílal videokazety, a po tehdejším videopůjčovnovém gigantu s názvem Blockbuster už dávno není vidu ani slechu? V našem speciálu Jak uspět v digitální době zkusíme na tyto otázky odpovědět.

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud