Vše o inovacích | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Vše o inovacích

Rolls-Royce plánuje výrobu malých jaderných reaktorů. První chce provozovat do roku 2029

Rolls-Royce plánuje výrobu malých jaderných reaktorů. První chce provozovat do roku 2029
Britský výrobce luxusních automobilů a leteckých motorů se pouští do dalšího odvětví. Do roku 2029 plánuje instalovat a provozovat miniaturní jaderné reaktory. Společnost to oznámila v programu BBC Today. Inovace slibuje snížení nákladů výstavby jaderných energetických zdrojů. Například by tyto moduly mohly být přepravovány do elektráren běžnými nákladními auty. 

Digitální doba

Jak si nenechat ujet vlak, to řeší v posledních letech snad každá firma. Tempo digitálního pokroku je tak vysoké, že kdo chvíli postál, už je ze hry. Rostoucí výpočetní výkon a stále chytřejší a efektivnější zpracování dat radikálně mění svět. Každá taková revoluce má přitom své vítěze a poražené. V aktuálním speciálu přinášíme příběhy vizionářů a firem, kteří uspěli – nebo také ne.

Proč se game changerem stal the iPhone Steva Jobse, a naopak do té doby dominantní Nokia šla ze hry? Jakto, že uspěl Netflix, který začínal tak, že Američanům za poplatek poštou domů posílal videokazety, a po tehdejším videopůjčovnovém gigantu s názvem Blockbuster už dávno není vidu ani slechu? V našem speciálu Jak uspět v digitální době zkusíme na tyto otázky odpovědět.

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud