Vše o inovacích | E15.cz

Vše o inovacích

Vše o  inovacích Vstoupit do speciálu

Vše o inovacích

Odborník: Bitcoin nenahradí oficiální měnu, bude ale součástí systému

Odborník: Bitcoin nenahradí oficiální měnu, bude ale součástí systému
Digitální měna bitcoin by v budoucnosti neměla nahradit oficiální měnu, ale stane se součástí měnového systému. Běžné peníze ztratí své privilegované postavení. Na mezinárodní konferenci AMEC Global Summit to řekl odborník na kryptoměnu Jakub Jedlinský z Vysoké školy ekonomické v Praze. Podle něj se některé tradiční měny přesunou i do decentralizovaných databází (tzv. blockchain), které uchovávají neustále se rozšiřující počet záznamů a u kryptoměn slouží jako účetní kniha.

Digitální doba

Jak si nenechat ujet vlak, to řeší v posledních letech snad každá firma. Tempo digitálního pokroku je tak vysoké, že kdo chvíli postál, už je ze hry. Rostoucí výpočetní výkon a stále chytřejší a efektivnější zpracování dat radikálně mění svět. Každá taková revoluce má přitom své vítěze a poražené. V aktuálním speciálu přinášíme příběhy vizionářů a firem, kteří uspěli – nebo také ne.

Proč se game changerem stal the iPhone Steva Jobse, a naopak do té doby dominantní Nokia šla ze hry? Jakto, že uspěl Netflix, který začínal tak, že Američanům za poplatek poštou domů posílal videokazety, a po tehdejším videopůjčovnovém gigantu s názvem Blockbuster už dávno není vidu ani slechu? V našem speciálu Jak uspět v digitální době zkusíme na tyto otázky odpovědět.

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud