Vše o inovacích | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Vše o inovacích

Francouzská média tlačí na Google kvůli autorským právům

Francouzská média tlačí na Google kvůli autorským právům
Ve Francii začala platit nová pravidla týkající se autorského práva a ihned se stala předmětem sporu tamních médií s internetovým gigantem Google. Média mají nyní podle evropských norem, která francouzská novela zohledňuje, dostávat zaplaceno za obsah, jehož úryvky a náhledy firmy jako Google, Facebook a další šíří na internetu. Google však platit odmítl a rozhodl se náhledy vůbec nezveřejňovat. Vydavatelé a novináři s tím nesouhlasí a proti postupu firmy hodlají podat stížnost u úřadu pro hospodářskou soutěž, píše AFP.

Digitální doba

Jak si nenechat ujet vlak, to řeší v posledních letech snad každá firma. Tempo digitálního pokroku je tak vysoké, že kdo chvíli postál, už je ze hry. Rostoucí výpočetní výkon a stále chytřejší a efektivnější zpracování dat radikálně mění svět. Každá taková revoluce má přitom své vítěze a poražené. V aktuálním speciálu přinášíme příběhy vizionářů a firem, kteří uspěli – nebo také ne.

Proč se game changerem stal the iPhone Steva Jobse, a naopak do té doby dominantní Nokia šla ze hry? Jakto, že uspěl Netflix, který začínal tak, že Američanům za poplatek poštou domů posílal videokazety, a po tehdejším videopůjčovnovém gigantu s názvem Blockbuster už dávno není vidu ani slechu? V našem speciálu Jak uspět v digitální době zkusíme na tyto otázky odpovědět.

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud