Vše o inovacích | E15.cz

Vše o inovacích

Kaderka: Technologické inovace ničí tradiční školství. Výuka se mění v jejich doplněk

Kaderka: Technologické inovace ničí tradiční školství. Výuka se mění v jejich doplněk
Během koronakrize si žáci vyzkoušeli, zda dokážou bez přímého vedení pracovat z domova jen za pomoci počítačů. „Učitelé kvůli rozmachu internetu ztrácejí náskok ve znalostech, ale školy technologiemi nenahradíme,“ myslí si Michal Kaderka, který vyučuje na pražském Gymnáziu Na Zatlance. Je spoluzakladatelem Učitelské platformy, sdružení českých pedagogů usilujícího o lepší podmínky učitelské práce a kvalitnější výuky. V rozhovoru pro deník E15 popisuje, jak technologické inovace proměňují školství.    

Digitální doba

Jak si nenechat ujet vlak, to řeší v posledních letech snad každá firma. Tempo digitálního pokroku je tak vysoké, že kdo chvíli postál, už je ze hry. Rostoucí výpočetní výkon a stále chytřejší a efektivnější zpracování dat radikálně mění svět. Každá taková revoluce má přitom své vítěze a poražené.

V aktuálním speciálu přinášíme příběhy vizionářů a firem, kteří uspěli – nebo také ne. A také praktické návody na to, jak uspět, jak vést přizpůsobivou moderní firmu, jak myslet startupově, i když startupem nejste.

Proč se game changerem stal iPhone. Jakto, že uspěl Netflix? Jak uspět v digitální době? Nebo aspoň - jak v ní přežít?

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!