Jak vytěžit těžaře. Pro e-shopy je mánie kolem kryptoměn zlatý důl | E15.cz

Jak vytěžit těžaře. Pro e-shopy je mánie kolem kryptoměn zlatý důl

Jak vytěžit těžaře. Pro e-shopy je mánie kolem kryptoměn zlatý důl
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia

Jiří Liebreich

Historická zkušenost praví, že na zlaté horečce skvěle vydělali zejména prodejci lopat a krumpáčů. Obdobná situace nastala kolem bitcoinu a kryptoměn obecně. Prudký nárůst jejich ceny koncem minulého roku vyvolal v řadě lidí touhu si poklad v podobě virtuálních mincí vytěžit na vlastním počítači. Dozvuky "kryptománie" přitom prodejci počítačových komponentů registrují i půl roku po jejím vrcholu. Digitální mince tak i v Česku nechaly vyrůst byznys, kde se týdně točí miliony korun.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu E15
Roční předplatné od 1899 Kč

Roční rozšířené předplatné E15 Premium + Zlatá investiční mince Český lev 2018

Získáte roční printové předplatné magazínů E15 Premium (8 ks), zaměřené na témata z oblasti ekonomiky a byznysu. Více o magazínech E15 Premium zde.
Získáte zlatou 1/25 oz investiční minci Český lev 2018 standard. Mince Vám bude doručena poštou během ledna 2019. Nabídka platí pro 50 nejrychlejších nových předplatitelů.
Čtvrtletní předplatné 499 Kč
Ušetříte 98 Kč oproti měsíčnímu předplatnému
Objednat
Měsíční předplatné 99 Kč
Cena 99 Kč platí pro první měsíc pro nové předplatitele. Další následující měsíc stojí 199 Kč.
Objednat
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud