Bitcoin může také těžit z redditové mánie. Ale jinak než GameStop | E15.cz

Jan Vávra: Kauza Robinhood prospěje bitcoinu, pochopil to i Elon Musk

Turbulentní dění kolem Redditu a Robinhoodu přitahuje pozornost i k bitcoinu.
Turbulentní dění kolem Redditu a Robinhoodu přitahuje pozornost i k bitcoinu.
• 
ZDROJ: profimedia

Jan Vávra

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Nová forma populismu, vzpoura retailových investorů nebo lov žraloků z Wall Street přes investiční aplikaci Robinhood. Dění kolem akcií GameStopu, které během pár dní vypumpovali na násobek hodnoty drobní investoři organizující se na sociální síti Reddit, vybízí ke šťavnatým pojmenováním. A současně i k otázce, kam se fenomén lidového investování přelije dál. 

 

 

Nyní nadešla chvilka k nadechnutí se, zastavení a zamyšlení. Párty prozatím učinil přítrž sám Robinhood, který uživatelům znemožnil nakupovat podíly v GameStopu. V tomto kontextu se ukazuje jako logický další krok svět kryptoměn. A to nejen proto, že domlouvání se přes sociální sítě na pumpování méně rozšířených virtuálních mincí není v tomto odvětví nic nového.

Průběžně se tyto snahy opakují například u digitální měny Dogecoin, která původně vznikla jen jako vtípek inspirovaný internetovým memem.

Přístup k veškerému digitálnímu obsahu

Předplatit E15 Premium

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video