Kryptotrh se smrsknul o bilion dolarů, bitcoin nezklamal | E15.cz

Kryptoměnová katarze. Trh přišel o bilion dolarů, bitcoin je za jednookého krále

Jaroslav Bukovský

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Pouhých šest týdnů stačilo trhu kryptoměn, aby přišel téměř o polovinu své hodnoty, tedy zhruba bilion dolarů. Kryptoměnový svět má za sebou nejbrutálnější propad hodnoty od loňského jara, přičemž svět virtuálních mincí je momentálně nejslabší od začátku loňských prázdnin. Brutální sesuv přitom znovu rozdal karty. Zatímco některé z mincí takřka zmizely, bitcoin ve virtuálním světě zafungoval jako bezpečný přístav pro otrlé. Propadl totiž méně než trh a jeho význam na pomyslné kryptoměnové mapě nebyl od podzimu větší. 

Přístup k veškerému digitálnímu obsahu

Předplatit E15 Premium

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery