Nový starosta New Yorku na twitteru napsal, že chce výplatu v bitcoinech | e15.cz

Nový starosta New Yorku na twitteru napsal, že chce výplatu v bitcoinech

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Čerstvě zvolený starosta New Yorku Eric Adams chce první tři výplaty v bitcoinech a ze svého města hodlá učinit "centrum kryptoměnového průmyslu". Demokrat Adams se v lednu stane druhým černošským starostou nejlidnatějšího města Spojených států. Bývalý policista v úterních volbách s přehledem porazil republikána Curtise Sliwu.

"V New Yorku vždy děláme věci ve velkém stylu, takže až se stanu starostou, mé první první TŘI výplaty budou v bitcoinech," napsal Adams na twitteru. "NYC se stane centrem kryptoměnového průmyslu a dalších rychle rostoucích inovativních odvětví! Jen počkejte!" dodal. Ve svém tweetu reagoval na znovuzvoleného starostu města Miami Francise Suáreze. I ten na sociální síti napsal, že bude brát výplatu v bitcoinech.

Ve středu budoucí starosta New Yorku v rozhovoru s rozhlasovou stanicí Bloomberg uvedl, že chce vytvořit newyorskou kryptoměnu. Hodlá se zabývat regulačními překážkami, aby do města nalákal investice spojené s odvětvím kryptoměn.

Bitcoin minulý měsíc vystoupal na rekord, přiblížil se hranici 67 tisíc dolarů (téměř 1,5 milionu korun). Investoři sázejí na to, že jeho cena se bude nadále zvyšovat a že se dočká širšího přijetí. Od té doby posilují i ostatní kryptoměny. Ve středu se na rekord vyšplhalo ethereum, druhá největší kryptoměna.

Dnes kolem 20:45 SEČ se bitcoin na kryptoměnové burze CoinDesk obchodoval za 61.212 dolarů. Za uplynulých 24 hodin odepisoval 2,8 procenta.

Video se připravuje ...
Pět důvodů, jak přijít o vše na kryptoměnách

 

Autor: ČTK

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery