Bitcoin - kurz reaguje na korejskou regulaci | E15.cz

Oživení ceny bitcoinu podkopala Jižní Korea, chystá regulaci trhu s kryptoměnami

Oživení ceny bitcoinu podkopala Jižní Korea, chystá regulaci trhu s kryptoměnami
Bitcoin
• 
ZDROJ: profimedia

fry

Vláda Jižní Koreje chce zchladit přehřátý trh s kryptoměnami, chystá zákaz anonymních účtů na burzách.

"Naše vláda několikrát varovala, že kryptoměny nemohou hrát stejnou roli jako skutečná měna a mohly by způsobit velké ztráty díky své nadměrné volatilitě," uvedla jihokorejská vláda ve svém čtvrtečním prohlášení.

V něm také připomněla, že ceny většiny kryptoměn byly na jihokorejských burzách vyšší než v ostatních zemích. Tamní parkety se tak staly u spekulantů velmi oblíbené, situace se však má v budoucnu změnit.

Muslimové budou mít svůj bitcoin, islámská kryptoměna ale cílí i na Čechy

Kroky, které vláda chystá zahrnují zákaz otevírání nových anonymních účtů s kryptoměnami a také pravomoc jednotlivé burzy uzavřít. Toto opatření doporučuje tamní ministerstvo spravedlnosti, připomíná agentura Reuters.

Dalším plánem asijské země je i zdanění kapitálových zisků z obchodování s kryptoměnami, aby tím zamezila riziko pramenící z přehnané spekulace. Na tyto zprávy zareagoval kurz bitcoinu poklesem o více než tisíc dolarů.

Komentář Pavla Kupky: Bitcoin se podobá zlatu, na držitele ale klade nové nároky

Bitcoin vznikl v roce 2009 jako alternativa oficiálních měn a během let se prosadil jako přední světová kybernetická měna.

Vytváří ji síť počítačů se specializovaným softwarem naprogramovaným tak, aby uvolňoval nové virtuální mince stabilním a postupně se zpomalujícím tempem. Je navržen tak, aby ho nikdo nemohl ovlivňovat, ani vlády a centrální banky. 

Karel Fillner: Bitcoin a bublina? Jako uchovatel hodnoty je jen těžko překonatelný

Autor: fry
 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud