O lidech a projektech, které formují novou tvář Prahy | Magazín E15 | e15.cz

MA
Nová tvář Prahy

Bistra v pražských čtvrtích: Legendární bar Cobra je letenská instituce

Bistra v pražských čtvrtích: Legendární bar Cobra je letenská instituce
Města netvoří developeři. Města tvoří lidé, kteří v nich žijí a sdílejí každodennost. Pražské čtvrti za svou podobu vděčí i nenápadným hrdinům své doby, kteří pro sousedy vytvoří živý záchytný bod: kde se sejít, kde se najíst, kde posedět. Podstatou často bývá právě vztah k místu. Bar Cobra byl doslova legendární podnik, který každý letenský starousedlík měl v povědomí zapsaný jako lokální hernu. „Podnik, kam se jde nad ránem, když je všude zavřeno“, popisuje minulost prostoru v čísle 8 ulice Milady Horákové v Praze 7 jeho aktuální majitel Matěj Kočí. Cobra se ale změnila.

E15 magazín

Toto číslo E15 Magazínu se věnuje vybraným pražským čtvrtím. Žádná jiná místa v republice v příštích letech nečeká tak velká proměna jako pražské čtvrti Žižkov, Smíchov, Bubny, Karlín a Vysočany.

Společně s každou čtvrti představujeme i duchovního otce přestavby, v případě Smíchova Luďka Sekyru, muže mnoha životních paradoxů. A protože o životě v dané čtvrti nevypovídají zdaleka jen miliardy a developerské projekty, nechali jsme se po každé čtvrti provést někým, kdo k ní má zcela osobní vztah – žije tam nebo podniká a denně potkává místní obyvatele. Někým, kdo nám povypráví o tom nezpeněžitelném pocitu, který nosí v srdci.

Jak se změní veřejné prostory kolem břehů Vltavy? Kdy přijde vhodná doba si půjčit peníze a stát se obyvatelem nových čtvrtí?

Odpoví nový E15 Magazín

Nejčtenější