Abraham svede na motorce souboj s porsche a stíhačkou

Porsche 911 GT3 Cup

Porsche 911 GT3 Cup

Ducati Panigale 1199
Porsche 911 GT3 Cup
Aero L-29 Delfín
Karel Abraham
Tomáš Mičánek (vlevo) se svým otcem Jiřím, známým automobilovým závodníkem
5
Fotogalerie
Letiště v Brně bude v neděli svědkem netradičního rychlostního souboje mezi motocyklem, závodním automobilem a proudovým letadlem. Za řídítka sériové motorky Ducati Panigale 1199 usedne účastník mistrovství světa MotoGP Karel Abraham a Porsche 911 GT3 Cup bude řídit okruhový jezdec Tomáš Mičánek; jejich konkurentem bude letoun Delfín L-29.

Souboj bude založen na stíhacím principu. „Delfín bude prolétat nad dráhou letiště asi ve výšce 50 metrů. Ve chvíli, kdy bude na úrovni auta a motorky, vystartují oba jezdci a pokusí se stíhačku na daném úseku předjet,“ nastínil pravidla závodu Michal Veselý z Blue Sky Service. Stíhačka poletí stálou rychlostí přes 200 kilometrů v hodině. Pokud by všechny tři stroje startovaly z nuly, neměl by letoun proti lehčímu autu a motocyklu na zemi šanci.

Abraham pojede na sériovém stroji zapůjčeném ze Slovenska. „Pojedu na tom nejlepším, co se dá u Ducati pořídit,“ uvedl Abraham. Zmíněný motocykl je letošní novinkou a dokáže dosáhnout rychlosti 298 kilometrů v hodině. Jeho výkon se blíží dvěma stům koní. Ještě rychlejší než tento sériový motocykl by byla Abrahamova závodní Ducati Desmosedici GP12. Stroj je ale na cestě z Le Mans do dějiště dalšího závodu MotoGP v Barceloně.

Mičánek zasedne za volant vozu, se kterým před deseti dny vyhrál na německém Nürburgringu dva závody seriálu Porsche Super Sport Cup.

K netradičnímu souboji dojde v neděli v 16:00 na brněnském letišti v rámci akce Mezinárodní den rodiny.