Abramovič dal k pronájmu luxusní jachtu za 4,8 milionu na den | E15.cz

Abramovič dal k pronájmu luxusní jachtu za 4,8 milionu na den

Roman Abramovič
Roman Abramovič
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Majitele fotbalové Chelsea Romana Abramoviče zřejmě už po půl roce omrzela luxusní jachta Eclipse za 300 milionů liber. Podle britských médií ji dal ruský miliardář k pronájmu za 175 tisíc liber za den (asi 4,8 milionu korun).

Eclipse dlouhá 167 metrů je považována ze největší soukromou jachtu na světě. O její provoz, který se odhaduje na padesát milionů liber ročně, se stará 70 členů posádky. Jejich služby jsou zahrnuty v ceně pronájmu.

Loď, jejíž jedno natankování vyjde na 400 tisíc liber, má vlastní obranný protiraketový systém, neprůstřelná skla a pancéřované zdi. Nechybí ani dva bazény, z nichž jeden může po vypuštění sloužit jako taneční parket, dvě přistávací plochy pro vrtulníky, nebo ponorka, která se může ponořit až do hloubky 48 metrů.

Abramovič si Eclipse nechal vyrobit koncem roku 2008, kvůli průtahům při výrobě ji však převzal až loni v prosinci. Podle listu Daily Mail však od té doby na palubě nové lodi strávil jen několik hodin.

Eclipse dlouhá 167 metrů je považována ze největší soukromou jachtu na světě. O její provoz, který se odhaduje na padesát milionů liber ročně, se stará 70 členů posádky.Autor: yacht-trend.com

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video