Administrativní komplex Florentinum má první nájemníky | e15.cz

Administrativní komplex Florentinum má první nájemníky

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Investiční skupina Penta dnes za účasti primátora hlavního města Prahy, pana Bohuslava Svobody, starosty Prahy 1, pana Oldřicha Lomeckého, a dalších významných hostů slavnostně položila základní kámen administrativního komplexu Florentinum. Zároveň na akci představila první významné nájemníky. Dvě předběžné nájemní smlouvy pro exkluzivní developerský projekt Florentinum podepsala s poradenskou společností Ernst & Young a advokátní kanceláří Havel, Holásek & Partners. Z celkových 49 tisíc metrů čtverečních kanceláří má tak obsazeno již jednu třetinu.

„Jsme velmi rádi, že si Ernst & Young a Havel, Holásek & Partners vybrali za své budoucí sídlo právě Florentinum. Věříme, že splňujeme veškeré požadavky na luxusní kancelářské prostory v centru Prahy – vysoký standard budovy a doplňkových služeb, vynikající dopravní dostupnost a citlivý přístup k životnímu prostředí,“ řekl Petr Palička, ředitel realitní divize Penty v Česku.

Administrativní palác s obchodní pasáží, nádvořím a zahradou vyroste mezi ulicemi Na Florenci a Na Poříčí na místě komplexu bývalé České typografie (Rudého Práva), jehož demolice se již dokončuje. Bude největším administrativním komplexem v Praze realizovaným v jedné etapě. Penta, jež projekt koupila v lednu 2010, do něj investuje celkem 200 milionů eur a plánuje jeho dokončení na 4. čtvrtletí 2013.

„Stěhování do nových prostor pro nás představuje významný mezník. Florentinum jsme si vybrali mimo jiné s ohledem na plánovanou expanzi, hledali jsme moderní a flexibilní prostory s vysokým technickým standardem. Klíčové pro nás bylo, aby byly uzpůsobené pro týmovou spolupráci. Důležitým faktorem při výběru byly také výborná lokalita a dobré nájemní podmínky,“ říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka Ernst & Young v České republice.

„Pro výběr nových kanceláří patřila mezi hlavní kritéria lokalita Prahy 1 nebo jejího nejbližšího okolí, zároveň ovšem s dobrou dopravní dostupností, budova kategorie A+ s bezproblémovým provozem, tj. především bezpečnost, prostorový a tepelný komfort a blízkost nákupních a stravovacích příležitostí. Mezi dalšími podmínkami byla velikost projektu, která by umožnila budoucí expanzi a také stimulovala vzájemnou obchodní spolupráci a komunikaci s ostatními nájemci. Všechny tyto podmínky splňuje projekt Florentinum beze zbytku,“ řekl Martin Jeřábek, finanční ředitel Havel, Holásek & Partners.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery