Amazon loni vytvořil v Evropě šest tisíc pracovních míst | E15.cz

Amazon loni vytvořil v Evropě šest tisíc pracovních míst

Sklad logistické a zásilkové firmy Amazon v Německu
Sklad logistické a zásilkové firmy Amazon v Německu
• 
ZDROJ: e15, anna vackova

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americký internetový obchod Amazon loni v Evropě vytvořil asi šest tisíc nových pracovních míst na trvalý úvazek a v celé Evropské unii už firma nyní zaměstnává asi 32 tisíc lidí. Nová místa vznikla v logistických centrech, v zákaznických službách, vývoji softwaru, řízení dodávek a designu. Růst počtu nových pracovních míst je přitom odpovědí na rostoucí poptávku.

„Jsme stále ve fázi investic a těšíme se, že další místa vytvoříme i v roce 2015,“ řekl podle agentury Reuters Xavier Garambois, který je v EU viceprezidentem Amazonu pro maloobchod.

Amazon loni zahájil v Dobrovízi u Prahy stavbu skladu, který má být dokončen v červenci. Práci v něm by mělo najít až dva tisíce stálých zaměstnanců a do tří let od otevření dalších až tři tisíce sezonních pracovníků. Další sklad firma plánovala v Brně, ale kvůli průtahům ohledně územního plánu developer od záměru ustoupil.

V Německu loni Amazon vytvořil asi 1200 nových pracovních míst. Německo je přitom pro Amazon po Spojených státech druhým největším trhem, celkem v Německu má kolem deseti tisíc stálých zaměstnanců ve skladech a sezonně zaměstná dalších 10 tisíc lidí.

Němci stávkují

V Německu bojuje Amazon se sérií stávek kvůli mzdám a pracovním podmínkám. Odborový svaz Verdi od května 2013 zorganizoval několik stávek, aby donutil firmu zvýšit mzdy v distribučních centrech. Amazon to však odmítá.

Koncem loňského roku firma otevřela také tři nová logistická centra v západním Polsku. Celkem mají zaměstnat pět tisíc lidí. Další logistická centra v Evropě má Amazon v Británii, Francii a v Itálii.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.