Antimonopolní úřad posuzuje investici Aegonu do Chytrého Honzy | e15.cz

Antimonopolní úřad posuzuje investici Aegonu do Chytrého Honzy

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) začal zkoumat záměr nizozemské finanční skupiny Aegon, která chce investovat do finančně-poradenské společnosti Chytrý Honza. Internetový zprostředkovatel finančních produktů patří do skupiny Rockaway. Vstupem firmy Aegon získá partnera pro vstup na globální finanční trh.

ÚOHS vede pouze zjednodušené řízení. To znamená, že transakci by měl schválit bez podmínek nejpozději začátkem dubna. Aegon se dlouhodobě snaží posilovat své zkušenosti s prodejem finančních produktů online. Kvůli tomu zřídil fond privátního kapitálu Transamerica Ventures, který skupině již několik let pomáhá s vyhledáváním příležitostí v digitálním prostředí.

„Tento krok urychlí realizaci naší strategie v regionu. Naším cílem je využít příležitostí vyplývajících z technologické platformy a know-how v oblasti FinTech, které Chytrý Honza má,“ uvedl už dříve generální ředitel Aegonu pro střední a východní Evropu Gabór Kepecs.

Osobní prodej finančních produktů podle expertů už nestačí a velká část dříve konzervativního odvětví se přesouvá z kamenných poboček na internet. „Chytrému Honzovi se vstupem silného partnera podařilo zhodnotit dlouholetou práci,“ uvedl ředitel společnosti Jiří Paták.

Nejrychleji rostoucí zprostředkovatel

Chytrý Honza se za šest let stal nejrychleji rostoucím brokerem z deseti největších zprostředkovatelů na českém trhu. V roce 2015 dosáhly tržby společnosti 370 milionů korun. Díky zahraniční expanzi plánuje firma v nejbližších letech přesáhnout hranici tržeb ve výši jedné miliardy korun. Firma nabízí srovnání finančních produktů a služeb desítek finančních institucí působících v České republice. Od svého vzniku v roce 2009 získala přes 300 tisíc zákazníků.

Mezinárodní finanční koncern Aegon patří mezi největší světové společnosti v životním pojištění, penzijním připojištění a správě aktiv. Působí ve více než dvaceti zemích Ameriky, Evropy a Asie. V Česku zahájil Aegon obchodní činnost v dubnu 2005 jako specialista na prodej především investičního životního pojištění.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video