Apple otevře svůj první developerský program v Evropě | E15.cz

Apple otevře svůj první developerský program v Evropě

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Dweider via Wikimedia Commons (CC-BY-SA-3.0)

Marek Schwarzmann

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americký gigant Apple potvrdil, že v průběhu příštích několika měsíců otevře v italské Neapoli své první oficiální vývojářské centrum aplikací pro iOS (iOS App Development Center) v Evropě. V plánu je pak prý rozšíření školícího programu pro vývojáře a programátory i do dalších zemí v Evropě i zbytku světa.

Američané zatím neprozradili, s jakou tamní vzdělávací institucí program a osnovy připravují, pouze potvrdili, že zajistí osnovy a školitele pro budoucí generace programátorů aplikací pro čtveřici svých operačních systémů. Zatím je také nejasné, zda absolventi programu získají nějakou oficiální akreditaci ať už od Applu nebo tamních škol.

Apple se v prohlášení také chlubí, že se svými lokálními partnery pracuje na přípravě „dalších příležitostí“ pro studenty, detaily však opět šetří a nezmiňuje ani příklady takových příležitostí, ani jména firem/lokálních partnerů v Evropě.

Jak vtipně poznamenal web The Verge, oznámení Applu, které dále obsahuje výčet pozitivních dopadů existence firmy a jejích softwarových produktů na evropský digitální trh, přichází až příliš podezřele brzy po zprávě, že firma v Evropě dluží na daňových odvodech více než osm miliard dolarů.

Zařízení od Applu momentálně pracují na čtyřech druzích operačního systému: iOS, OS X, watchOS a tvOS.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video