Applu patří 94 procent zisků z prodejů smartphonů. Přitom nemá ani pětinu trhu | E15.cz

Applu patří 94 procent zisků z prodejů smartphonů. Přitom nemá ani pětinu trhu

Nový iPhone (září 2015)
Nový iPhone (září 2015)
• 
ZDROJ: CTK

pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nepříznivější podíl zisku na trhu s chytrými telefony má americká společnost Apple. Tvrdí to analytici společnosti Canaccord, kteří technologickému obru vypočítali za poslední fiskální čtvrtletí podíl 94 procent. Ještě loni měl Apple podíl 85 procent. Ze všech prodaných chytrých telefonů za poslední čtvrtletí si přitom značka s nakousnutým jablkem "urvala" jen 14,5 procenta trhu - prodala 48 milionů iPhonů.

Konkurenční Samsung získal v tomto čtvrtletí 11 procent z celkových výnosů. Celkově má podíl 24,5 procenta ze všech prodaných zařízení. V tomto případě se jedná o 81 milionů prodaných přístrojů.

Fakt, že součet globálních zisků obou společností je vyšší než 100 procent, je dán tím, že ostatní výrobci chytrých telefonů skončili v oblasti výnosů většinou v červených číslech.

Kdo má z prodejů smartphonů největší zisk

Jak uvádí Cannacord, za ztráty firem HTC, BlackBerry či Sony může především neschopnost konkurovat v segmentu dražších telefonů s cenovkou přes 400 dolarů. Dražší části trhu dominuje Apple (průměrná prodejní cena telefonu byla 670 dolarů). Samsung oproti tomu prodává telefon průměrně za 180 dolarů.

Autor: pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video