Armstrongova hvězda zhasla: cyklista je bez titulů a má distanc | E15.cz

Armstrongova hvězda zhasla: cyklista je bez titulů a má distanc

Lance Armstrong
Lance Armstrong
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Mezinárodní cyklistická unie potvrdila, že Američan Lance Armstrong přišel kvůli dopingu o sedm titulů z Tour de France a má doživotní zákaz startů. Její zástupci dnes na tiskové konferenci oznámili, že souhlasí se sankcemi, které bývalému závodníkovi udělila Americká antidopingová agentura. Šéf unie Pat McQuaid řekl, že UCI se nebude proti rozhodnutí USADA odvolávat ke Sportovnímu arbitrážnímu soudu v Lausanne.

Armstrong přijde o svou vítěznou sérii na Tour z let 1999 až 2005, k níž si podle Americké antidopingové agentury pomáhal velmi propracovaným systematickým dopingem. Podle ředitele legendárního závodu Christiana Prudhomma zůstanou všechny ročníky, v nichž slavný Texasan triumfoval, bez oficiálního vítěze.

Čtyřicetiletý Američan, který v loňském roce definitivně ukončil kariéru, užívání zakázaných látek popírá. V srpnu však oznámil, že proti obvinění z dopingu, která proti němu vznesla USADA, se už nebude bránit.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.