Bauer: Lyže nechci dlouho vidět | e15.cz

Bauer: Lyže nechci dlouho vidět

Kateřina Wegnerová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Severská Tour de Barents. Lukáš Bauer skončil v závěrečném podniku sezony stejně jako loni.

Čtvrté místo ve Světovém poháru si Lukáš Bauer zopakoval také v závěrečném podniku lyžařské seozny. „Pocitově se mi jezdilo dobře. Jelo víc dobrých závodníků než loni při premiéře a konkurence tak byla větší. Všechno klapalo o něco líp a bylo to dobrý lyžování, dobrý závodění,“ vzkázal lyžař z Božího Daru.
Ve čtyřetapovém podniku s podobným scénářem jako Tour de Ski mu nepomohl ani plánovaný útok do kopce Ounasvaara ve finském Rovaniemi. Při třech výjezdech a celkové délce 12,3 kilometru zajel až pátý čas a cílovou čáru proťal čtvrtý, stejně jako vyrážel. Díky tomu vydělal 2000 eur, celá Tour de Barents v Norsku a Finsku nabídla nejlepším slušných celkem 67 800 eur.
Ve francouzské bitvě rozhodly jen dvě desetinky ve prospěch Jeana-Luka Gaillarda, který uhájil triumf před nejlepším mužem dne Mauricem Manificantem. „Uvěřil jsem až metr před cílem. Maurice byl možná silnější, ale rozhodla zkušenost,“ radoval se vítěz. Třetí skončil finský mistr světa Matti Heikkinen. Z Čechů ještě Martin Koukal skončil celkově patnáctý a Ondřej Horyna se díky jedenáctému času dne dotáhl na sedmnáctou příčku. Mezi ženami uzavřela vítězně kariéru slovinská bojovnice Petra Majdičová. „Byl to tady nádherný zážitek. A to stoupání? Lepší než na Tour de Ski, aspoň se to dalo celé lyžovat,“ povídala.
„Bylo to strašné. Kopec kolem skokanských můstků byl těžký a sníh trošku rozměklý kvůli teplu. Celou dobu jsem jel sám, věděl jsem, že nemám šanci dojet Francouze s Heikkinenem a trochu jsem byl nervózní z Angerera za mnou. Ale ustál jsem to,“ vyprávěl ještě Bauer o finále. „Čtvrté místo je ale určitě dobrý. Říkal jsem si, že si sem jedu užít jaro a bez stresů si závodit, co se povedlo. Pořád platí, že když si navlíknu číslo, tak chci porazit ostatní, a trochu mě mrzí, že chyběl malý kousíček, abych byl lepší. Atmosféra byla uvolněnější než na svěťáku a závodění bylo fakt dobrý,“ dodal. Ještě v sobotu postoupil Bauer jako jediný z Čechů do čtvrtfinále ve sprintu, což bývá výjimečné.
Teď už ale myslí na volno s rodinou. „Lyže nechci dlouho vidět. Lyžovat budu znovu nejdříve asi někde v tunelu tak v červenci. Teď se chci tři týdny až měsíc zaměřit na regeneraci a odpočinout si a jen se občas jít proběhnout,“ plánuje.

Autor: Kateřina Wegnerová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery