Bílý dům zelená větrnou energií | E15.cz

Bílý dům zelená větrnou energií

Bílý dům
Bílý dům
• 
ZDROJ: Edbrown05-Wikimedia Commons

čap

Washington DC, sídlo prezidenta Spojených států amerických Baracka Obamy, Kongresu a Nejvyššího soudu, se chce stát „nejzelenějším“ městem Ameriky. Zajistit to má smlouva, která zaručí všem administrativním vládním budovám zásobování čistou energií pocházející z větrných elektráren.

Jednoletý kontrakt, který podepsaly washingtonské úřady, se týká energie pocházející zejména od společnosti WGES. O případném prodloužení smlouvy se rozhodne v příštím roce.

Firma měla podobnou smlouvu s úřady uzavřenou již v minulosti, týkala se však jen 50procentního zásobování čistou energií. WGES čerpá energii ze sítě větrných farem po celé Severní Virgínii. Informoval o tom server inhabitat.com.

„Naším cílem je energetická účinnost a snižování emisí uhlíku,“ uvedl vedoucí odboru služeb Brian J. Hanlon. „A naše strategické partnerství s WGES k tomu jen výrazně napomáhá,“ dodal.

Program, který měl být spuštěn s prvním jarním dnem letošního, má přinést viditelné výsledky v podobě zlepšení kvality ovzduší. Pokud se podaří administrativním budovám přejít na obnovitelný zdroj, bude to prý, jako kdyby z městských ulic zmizelo 61 tisíc aut. Tak vysoké by mělo být snížení emisní zátěže.

Ve Washingtonu v současnosti stojí více než dvě stovky budov certifikovaných LEED a řada podniků zde pracuje s úspornými ekologickými provozy.

:

Autor: čap

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.