Biřička se bude obnovovat | E15.cz

Biřička se bude obnovovat

Biřička kdysi lákala ke koupání tisíce Hradečáků. Dnes na její pláž chodí podstatně méně lidí. Rybník přitom nabízí návštěvníkům mnohem lepší zázemí. A v příštích sezonách by se měla zlepšit i kvalita jeho vody.

Kdo si pamatuje novohradecký písník Biřička ještě z osmdesátých let a od té doby jej nenavštívil, byl by překvapený. Rybník se sice nijak nezměnil, ale zázemí pro návštěvníky na břehu ano.
Rodiny s dětmi mohou trávit čas na dětském hřišti s několika atrakcemi, opodál přibylo i hřiště na plážový volejbal.

Kdo si chce jen posedět u sklenky vína nebo se občerstvit, může zajít do restaurace Pavlína. I ta změnila svoji image. Nabízí venkovní posezení na letní terase, obědy, večeře i možnost grilování.
Ti, kteří vyjíždějí na Biřičku za koupáním, obsazují rozlehlou travnato-písčitou pláž, z níž je do písníku mírný vstup.

Břeh, který kdysi býval hustě zaplněn návštěvníky, dnes už lidé tolik nevyhledávají. Snad i kvůli novým aquaparkům, které na Hradecku přibyly. „Alespoň tu je větší soukromí,“ uvedla starší návštěvnice.

Dno se zbaví bahna

Kvalita vody není nejlepší, ale už brzy by mělo být všechno jinak. Na podzim se má Biřička dočkat obnovy a odbahnění. Poté by se měl nejen zlepšit průtok vody, ale navíc by v rybníku měly vzniknout podmínky pro rozšířený chov ryb. Opravovat a upravovat se bude také brod a lapač splavenin. Peníze na veškeré práce chce město získat ze strukturálních fondů Evropské unie.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.