Super Bowl za účasti českého hráče? Kysilka ukazuje, že to není nemožné | e15.cz

Čech v lize amerického fotbalu NFL? Kysilka věří, že další šance přijde

Michal Šenk

Michal Šenk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Pokud má někdo blízko k tomu, stát se jednou prvním Čechem v nejlepší soutěži amerického fotbalu světa NFL a třeba okusit atmosféru svátku tohoto sportu Super Bowlu - letošní finále zámořské ligy NFL je na programu v neděli - pak je to Miroslav Kysilka. Hráč Prague Black Panthers už má za sebou jeden kvalifikační kemp určený potenciálním posilám některého z týmů NFL. Doufá, že příští šanci, s níž počítá, by mohl zužitkovat.  

Pracuje v kanceláři jako daňový poradce, studuje Vysokou školu ekonomickou a také nastupuje jako ofenzivní lajnař pražských černých panterů. Jeho snem je stát se profesionálem v americkém fotbalu a získat angažmá v americké NFL. Kdyby taková šance přišla, klidně se prý vzdá práce, nechá školy a všechno hodí za hlavu.

Miroslava Kysilku už delší dobu sledují skauti z USA. Loni ho pozvali na NFL International Scouting Combine do Německa. Kromě něj trénovalo pod dohledem slavných koučů dalších 31 talentů z celého světa. „Se svými dvěma metry a 145 kilogramy mám docela dobré fyzické proporce. Věřím, že jsem skauty zaujal a snad bych mohl výhledově odcestovat do USA a pokračovat dále v přípravném programu,“ říká pětadvacetiletý Kysilka.

Osm týmů NFL má jedno volné místo navíc pro mezinárodní hráče. Skauti americké fotbalisty z jiných kontinentů loví před sezonou v různých mezinárodních programech. Po testu v Evropě je posílají už na zámořské oťukávání.

„Jsem se skauty ve spojení. Už v počátcích poznávání byli v rozhovorech velmi detailní. Chtěli vědět úplně všechno od sportovního, osobního a dokonce i intimního života. Zajímali se o všechny lékařské zákroky, které jsem prodělal, dále jaké léky užívám,“ popisuje Kysilka, který začal hrát americký fotbal v 16 letech.

Letos ještě pozvánku do tréninkových kempů přímo v Americe nedostal. „V porovnání s těmi nejlepšími ofenzivními lajnaři mi nejvíc schází jejich atletická výbava a obecně jejich atletické dovednosti,“ uvědomuje si. „U silových testů jsou mé výkony odpovídající, má herní inteligence je na dobré úrovni,“ dodává k parametrům, které skauti a kouči sledují a vyhodnocují.

„Mám víceméně přislíbené místo na NFL Combine v příštím roce. Příští rok se o to zase porvu a věřím, že obohacen o zkušenosti z prvního pokusu budu úspěšnější a NFL budu zase blíž,“ plánuje Kysilka. 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video