Kobe Bryant po sobě zanechal snové bohatství | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Snové bohatství Kobeho Bryanta. Legendární sportovec neskóroval jen pod košem ale i v byznysu

ptr

Legenda basketbalového klubu Los Angeles Lakers Kobe Bryant, který v neděli přišel o život v troskách zříceného vrtulníku, za sebou zanechal obchodní impérium. Byl známý jako investor, kouč ostatních sportovců a majitel vlastní obchodní značky. Celkem se jeho majetek odhaduje na 500 milionů dolarů (téměř 11,5 miliardy korun). 

„Black Mamba“, jak se Bryantovi přezdívalo, se podnikání začal věnovat už během veleúspěšné hráčské kariéry. V roce 2013 spoluzakládal firmu Bryant Stibel a poskytl kapitál na její rozjezd. V těchto aktivitách se inspiroval svými úspěšnými předchůdci. Jedním z příkladů je Earvin „Magic“ Johnson, který začal podnikat v roce 1987 a investoval během let do řady známých podniků.

Úspěch se dostavil a Bryantova společnost má aktuálně přes 2 miliardy dolarů v aktivech. Reputace, kterou si vydobyl jako sportovec i podnikatel, byla klíčovou pro úspěšné působení ve světě byznysu. Také zde uplatňoval svou pověstnou mentalitu mamby. Vždy chtěl být nejlepší a s ničím jiným se nespokojil.

Obrovský zdroj jeho příjmů byl z reklam, téměř k dokonalosti dotáhl spolupráci s firmou Nike. Měl mnoho osobních řad obuvi a vybavení. Plánoval i do budoucna. Koncem minulého roku registroval značku Mambacita, která se také měla zaměřovat na oděvní průmysl a byla zamýšlena pro jeho dceru „Gigi“, která při nedělní tragédii přišla o život spolu s ním. 

Celý článek věnovaný odkazu Kobeho Bryanta si můžete přečíst na serveru iSport.cz.

Legendární americký basketbalista Kobe Bryant tragicky zahynul

Sportpáskový start-up sbírá další zářezy. Podporuje ho i hvězda NHL Chára nebo šéf Esetu

Angličané šponují nabídku na Součka, podepsali by se pod nejdražší přestup z české ligy

Autor: ptr
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!