Číňané preferují levné tablety, podíl Applu na trhu spadl o 40 procent | E15.cz

Číňané preferují levné tablety, podíl Applu na trhu spadl o 40 procent

iPad mini
iPad mini
• 
ZDROJ: ctk

ČTK, bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Podíl americké společnosti Apple na čínském trhu s tablety se v uplynulém roce propadl o více než 40 procent. Uvedla to dnes výzkumná společnost IDC. Apple se potýká s levnější konkurencí, zejména ze strany jihokorejského rivala Samsung Electronics, který vyrábí tablety s operačním systémem Android.

Apple v letošním druhém čtvrtletí dodal na čínský trh asi 1,48 milionu tabletů iPad. Jeho tržní podíl se tak snížil na 28 procent ze 49 procent před rokem. Na vině je podle IDC právě rostoucí obliba levnějších tabletů s Andriodem. Například jihokorejský Samsung loni do Číny dovezl 571 tisíc tabletů a svůj podíl na trhu tak zdvojnásobil na 11 procent.

Rychle posilují i malí místní výrobci. Firmy, které na čínském trhu s tablety samostatně zaujímají méně než jedno procento, dohromady zabírají polovinu trh. Loni to bylo jen 36 procent.

„Samsung, Lenovo, Asus či Acer nabízejí konkurenceschopnější produkty. Spotřebitelé navíc znají operační systém Android z chytrých telefonů,“ řekl analytik IDC Dickie Chang, jehož cituje server britského ekonomického listu Financial Times.

Dřívější údaje IDC ukázaly, že Apple ztrácí i na světovém trhu s tablety, tedy nejen na tom čínském. Globální tržní podíl tabletů iPad ve druhém čtvrtletí klesl na 32,4 procenta z 60,3 procenta před rokem. V Číně navíc loni ztrácely i telefony od Applu.

Autor: ČTK, bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.