Crha se chce dostat do národního týmu

Stolní tenista Baníku Havířov Jakub Crha musí stíhat školu i stolní tenis.

Jakub Crha z Baníku Havířov věří, že se jeho klub letos dostane mezi poslední čtyři týmy extraligy stolních tenistů. Loni se to Havířovským nepovedlo, i když v duelu s Vršovicemi byli mírnými favority. Bohužel v sérii zklamal hlavně Crha, který svému klubu neuhrál důležité body.
„Myslím, že teď už by se mi to nestalo. Jsem o rok starší a psychicky odolnější. Tehdy jsem byl ale hodně zklamaný,“ řekl Crha. K favoritům soutěže patří jako obvykle EL Niňo Praha. Crha ale varuje, že nepříjemným soupeřem bude i Dvůr Králové. „EL Niňo a Dvůr Králové si to nejspíše rozdají ve finále,“ myslí si Crha.

Největší úspěch? Stříbro z mistrovství Evropy

Jednadvacetiletý pingpongář ještě v loňské sezoně odehrál kromě extraligových zápasů i spoustu juniorských turnajů. Letos tomu už tak nebude. „Jsem už v kategorii mužů a vlastně budu hrát jen extraligu. Teď ale 7. listopadu budu hrát na domácím turnaji TOP 12, který je mezi českými hráči docela prestižní,“ pověděl Crha. Havířovský odchovanec od mládežnického věku ukazoval, kolik má v sobě talentu, a svůj potenciál předvedl i mezi dospělými, kde v roce 2009 získal mistrovský titul ve smíšené čtyřhře. „To byl super výsledek. Já si ale přesto nejvíce vážím druhého místa z mistrovství Evropy juniorů v roce 2007, které jsem získal v družstvech,“ prohlásil Crha. I když letos nebude objíždět tolik turnajů jako v minulosti, nudit se zrovna nebude. Začal totiž studovat vysokou školu.

Náročná kombinace školy se sportem

„Je to docela náročné. Ve škole, což je pochopitelné, po mně chtějí, abych měl co nejmenší absenci. No a v klubu je to vlastně to samé. Takže v současnosti kromě školy a hraní ping-pongu nemám na nic jiného čas,“ vysvětlil Jakub Crha. Ten touží po tom zahrát si v seniorské reprezentaci, a napodobit tak parťáka z klubu Pavla Širučka. Ten je sice o tři roky mladší než Crha, ale přesto už hrál i na letošním seniorském mistrovství Evropy v Ostravě. „Pavel je výborný hráč a tráví spoustu času v herně. Já musím ale skloubit školu i sport,“ řekl Crha. Mladý stolní tenista loňský rok zakončil na šestatřicátém místě mezi českými pingpongáři. A to je další věc, kterou Crha chce vylepšit. „Kromě toho, že se chci probojovat do nároďáku, dalším cílem je, abych stoupal v žebříčku,“ uvedl Crha.