Dával góly. Přesto musel pryč | E15.cz

Dával góly. Přesto musel pryč

Kateřina Wegnerová

Do Karlových Varů přišel Václav Pletka v létě s největším humbukem. Teď se klub svého střelce zbavil jako jednoho z prvních.

Václav Pletka. Jméno, které zná v Česku snad každý, kdo se alespoň trochu zajímá o lední hokej. Také tady totiž platí – nejvíc slávy poberou střelci. A střelcem Václav Pletka je.
Byl jím i v Karlových Varech, vždyť tu nastřádal za dobu svého působení čtyřiadvacet bodů. Víc má jen dvojka čahounů z elitní karlovarské formace – Skuhravý s Kumstátem.
Přesto se klub rozhodl letošní posily zbavit. „Chtěli jsme ušetřit,“ vysvětloval karlovarský kouč Pavel Hynek. Jistě. Jako uznávaný kanonýr měl Pletka také v Karlových Varech náležitou smlouvu. Góly znamenají body. Body, které rozhodují o tom, kdo bude mistrem, a kdo ne.
Pokud také Pletka góly dával, vše bylo v kabině v pořádku. Jenže střelec se pak zadrhl. „Za poslední čtvrtinu dal dva góly a dolů šly také jeho výkony,“ říká Hynek.
Důvod je podle něj prostý: zdravotní problémy. Promarodil část letní přípravy, pak šel na operaci s kolenem a kvůli opakovaným patáliím nestihl ani předsoutěžní období.
Že to něco připomíná? Ano. Podobně se na začátku sezony trápil také karlovarský kapitán Skuhravý. Ten navíc nebyl zvyklý ani zamarodit, takže snášel útrapy nepřipraveného startu do sezony s ještě větším sebezapřením. Přesto je Skuhravý stále druhým nejproduktivnějším mužem týmu a jeho výkony dál rostou. O Pletkovi se to však říct nedá. „První kola ještě odehrál jakoby z ruky, poslední týdny mu ale došel kyslík. Po pauze hrál dobře, v pátek průměrně a v neděli už neměl sílu. Výkony měly sestupnou tendenci,“ ví Hynek.
Když se měl tedy rozhodnout, jak oživit tým, sáhl po Pletkovi. Výměnou za českobudějovického Štěpána Hřebejka. „Poměr cena–výkon a zdravotní stav, to jsou při rozhodování pokaždé hlavní faktory,“ vysvětloval.
Co na to Pletka? „Prostě se vedení takhle rozhodlo a já to tak beru. Příčiny komentovat nebudu.“ O výměně se dál bavit nechce. Je v Českých Budějovicích. Místě, které dobře zná. Vždyť městu před časem pomohl k návratu do extraligy. „Super parta, pěkné město, hezký zimák. Jsem rád, že tu jsem.“
Ožije jen při otázce na karlovarskou kabinu. „Jak Venca zapadl nebo nezapadl? Na to se musíte zeptat hráčů, jako trenér s nimi v kabině nesedím,“ odvětil po Pletkově odchodu Hynek. Sám Pletka spekulace o špatných vztazích vyvrací definitivně. „Problém se spoluhráči jsem určitě neměl. Parta je ve Varech dobrá, v mužstvu nebyl nejmenší problém,“ říká.

Autor: Kateřina Wegnerová
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!