Dějiny na poštovní známce

Historii poštovnictví nejen v Havířově přibližuje výstava v havířovském Kulturním domě Petra Bezruče.

Nejen známky a pohlednice mohou lidé vidět na výstavě Havířovské pošty – historie a současnost v Galerii Maryčka, která sídlí v Kulturním domě Petra Bezruče v Havířově. Největší část vystavených exponátů pochází ze soukromé sbírky Petra Mazocha, předsedy havířovského klubu filatelistů. Klub ve městě vznikl v padesátých letech minulého století. Filatelisté sbírají poštovní známky, dopisy, pohlednice a shromažďují doklady o historii poštovního provozu.
Petr Mazoch za léta, která se věnuje filatelii, nasbíral tisíce známek, pohledů, dopisů a jiných historických dokumentů nejen z havířovských pošt.

Na domácí půdě

„Známky mám rád odmala a jsem nadšený, že jsou teď mé exponáty i na výstavě, kde je může vidět každý. Pravda, není to má první akce, ale je v Havířově, na domácí půdě, tak se snad bude lidem líbit,“ přeje si autor výstavy Havířovské pošty Petr Mazoch. Výstava připomíná pětapadesáté výročí vzniku města a také 225 let od založení pošty v Dolních Bludovicích.
Zájemci mohou na výstavu zavítat každý všední den od deseti hodin dopoledne až do šesti večer. Také mimo otevírací dobu jim výstavní síň zpřístupní pracovníci informací Kulturního domu Petra Bezruče.
Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 4. listopadu od pěti hodin odpoledne a zúčastní se jí i její autor. Lidé si výstavu mohou prohlédnout až do 30. listopadu.