„Dřívější pověst už neřeším“ | E15.cz

„Dřívější pověst už neřeším“

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jan Schulmeister je po čtyřech letech znovu v prvoligovém týmu Sigmy.

Odchovanec Sigmy Jan Schulmeister patřil k nejlepším českým dorostencům, když před pěti lety dostal možnost předvést své kvality v A týmu. Tehdy ji nevyužil a z Olomouce putoval na jedno hostování za druhým. Nyní dostal útočník, který před pár dny oslavil čtyřiadvacáté narozeniny, od trenéra Zdeňka Psotky druhou šanci.

První jarní zápas se Slováckem byl pro vás vlastně takovou obnovenou premiérou. Jak jste si ji užíval? Měl jsem radost už z toho, že sedím na lavičce, vůbec mi nevadilo, že jsem nenastoupil od začátku. Dostal jsem zpátky něco, co jsem předtím ztratil. Jsem trenéru Psotkovi moc vděčný za šanci, kterou mi dal.

Tou pravou premiérou ale bylo až hodně kuriózní utkání proti Bohemians. Jak se vám hrálo na sněhu a před prázdnými ochozy? Musím říct, že s takovými herními podmínkami jsem se snad nesetkal ani ve druhé lize, a to jsem toho procestoval poměrně hodně. Myslel jsem, že se v Gambrinus lize už nikdy nebude hrát na sněhu. Diváci samozřejmě chyběli, takhle to bylo úplně bez atmosféry.

V uplynulých letech jste vystřídal hned několik klubů. Na které hostování vzpomínáte nejraději? Každé hostování mi něco dalo. Ať už to byl Zenit Čáslav, kde jsem hrál pod dobrým trenérem Pavlem Medynským, nebo Hradec Králové, kam si mě vytáhl trenér Pavel Malura. Tam byla moc dobrá parta. Ve Fulneku zase byly ambice postoupit do vyšší soutěže, jenže pak postihly klub problémy s penězi a podmínky tam najednou byly někde na úrovni divize.

Nebude příliš obtížné prosadit se v současné konkurenci útočníků Sigmy? Samozřejmě je to pro mě výzva. Dostat se do základu bude o to těžší, že se ještě ke všemu vrátil Míša Hubník. Zápasů na jaře je ale hodně, navíc kromě ligy hraje Sigma i Ondrášovka Cup, takže herního zatížení bude dost. Věřím, že se na hřiště dostanu. Konkurence v týmu je dobrá věc a já se teď musím jen snažit, abych se prosadil.

Co byste vzkázal těm fanouškům, kteří si myslí, že jste svou velkou šanci v áčku už dávno promrhal? Hodně lidí se mě na moji minulost ptá pořád dokola, a já můžu říct jen jedno. Už je to za mnou, je to pryč a já se nebudu ohlížet zpátky. Chci se dívat jen dopředu, a ne řešit, jakou jsem měl kdysi pověst.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video