Dubajské policii Lamborghini nestačí, přibrali si Ferrari | E15.cz

Dubajské policii Lamborghini nestačí, přibrali si Ferrari

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Policii v Dubaji nestačilo rozšíření počtu hlídkových vozidel o luxusní značku Lamborghini. Pořídila si k němu i jedno pořádné Ferrari. Už tak zvýrazněnou image luxusu a prosperity tohoto emirátu by tyto vozy měly ještě posílit.

Před dvěma týdny hrdá policie představila v ceně 550 tisíc dolarů (zhruba 10,1 milionu korun). A nyní předvedla i Ferrari FF opět v zelené a bílé barvě. Obě vozidla bude policie používat v turistických zónách, především v okolí nejvyšší budovy na světě, věže Burdž Chalífa, a nikoli tedy k pronásledování například pirátů silnic. Na ty jsou nasazována rychlá auta americké výroby.

Dubajská policie se v oblasti luxusních aut rozhodla podle všeho dodržovat rovnost mezi pohlavími. Jestliže Lamborghini bude používat mužská posádka, ve Ferrari budou jezdit policistky.

Nákup těchto vozidel úřady představují i jako znamení ekonomického ozdravení Dubaje, který zažil koncem roku 2008 hospodářskou krizi vyvolanou prudkým poklesem na realitním trhu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.