Dukla se dere zpátky mezi elitu

Liga na Julisce už není jen zbožným přáním několika nadšenců.

Pro český fotbal by to byla velká událost. Před několika desetiletími Dukla zářila i v Evropě a v Americe. Teď mají následovníci Josefa Masopusta nakročeno k návratu do nejvyšší soutěže.

„Je fakt, že jsme hodně blízko tomu, abychom o možnosti postupu do první ligy uvažovali,“ připouští sportovní ředitel dejvického klubu Günter Bittengel.

Před posledním kolem podzimní části je Dukla v druholigové tabulce první. „Za tím je obrovský kus práce například ve stabilizaci kádru,“ podotýká Bittengel, který na Julisce strávil celé mládí.

Slabinou jsou diváci

Na Julisku by se liga vrátila po 17 letech. „Matadoři, kteří tady zamlada váleli, sem teď chodí jako diváci a přejí současnému týmu, aby na ně aspoň takhle navázal,“ říká klubový boss Martin Lafek.

Dva klíčoví muži přišli na Julisku před loňským jarem. Tím prvním je trenér Luboš Kozel, druhým kanonýr Dani Chigou, s 11 góly nejlepší střelec soutěže. „Musela by se objevit opravdu mimořádná nabídka, abychom ho pustili,“ vzkazuje Bittengel zájemcům o borce z Kamerunu.

Slabinou Dukly je to, že na ni chodí málo lidí. Návštěvnost kolem pěti set diváků na utkání je slabá i na druhou ligu. Přitom si příznivci můžou z výhod a akcí doslova vybírat…

„V celé druhé lize jsou návštěvy hodně mizerné. Musíme se v oblasti marketingu a vlastní prezentace dál snažit,“ poznamenává Bittengel.

Trávník? Rozhodne armáda

Zatímco tisíce fandů nejsou pro účast v lize nezbytné, vyhřívaný trávník je přímo jednou z podmínek.

„V případné rekonstrukci hrací plochy by měla hlavní slovo armáda,“ připomíná Bittengel, že vlastníkem dejvického areálu je ministerstvo obrany.

A ještě jedna zpráva o zraněném Patriku Gedeonovi. „Do zimní přípravy půjde naplno. Na jaře snad zase bude jednou z opor,“ informuje Bittengel.