Ericsson musí šetřit, chce propustit až 25 tisíc zaměstnanců ve svých zahraničních pobočkách | E15.cz

Ericsson musí šetřit, chce propustit až 25 tisíc zaměstnanců ve svých zahraničních pobočkách

ČTK

Share on Facebook Messenger

Švédský výrobce zařízení pro telekomunikační sítě Ericsson hledá úspory. Ve švédských továrnách ale tentokrát škrtat místa nechce.

Až 25 tisíc zaměstnanců hodlá v rámci úsporných opatření propustit švédský výrobce zařízení pro telekomunikační sítě Ericsson. Záměr se ale netýká jeho domácích pracovišť, uvedl s odvoláním na zdroje z podniku švédský deník Svenska Dagbladet. Ericsson má celkem na 109 tisíc zaměstnanců.

Společnost se podle agentury Reuters chystá urychlit realizaci úsporných opatření, aby splnila letošní cíl zdvojnásobit provozní marži. Ta v loňském roce byla na šesti procentech. Dalším cílem je snižovat náklady alespoň o deset miliard švédských korun (asi 27 miliard českých korun) ročně. Této úrovně chce dosáhnout do poloviny příštího roku.

Propouštění se týká především sekce poskytování služeb, zatímco výzkumu a vývoje se prakticky nedotkne.

Švédský podnik se v poslední době potýká se slábnoucí poptávkou ze strany telekomunikačních operátorů i s rostoucí konkurencí ze strany čínské společnosti Huawei a finské Nokie. Jeho akcie za uplynulé dva roky ztratily zhruba třetinu hodnoty.

V letošním druhém čtvrtletí se Ericsson propadl do provozní ztráty 1,2 miliardy švédských korun (3,3 miliardy českých korun) po zisku 2,8 miliardy švédských korun před rokem.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.