Facebook může škodit těm, kteří se rozešli | E15.cz

Facebook může škodit těm, kteří se rozešli

Svědčí Facebook lidem po rozchodu? (Foto: Profimedia)
Svědčí Facebook lidem po rozchodu? (Foto: Profimedia)
• 
ZDROJ: Profimedia

Miloslav Hamřík

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Sledování statusů vašeho expartnera na Facebooku může prodloužit dobu, po kterou se budete z rozpadlého vztahu "vzpamatovávat'. Podle britské studie přitom třetina lidí počínání svých partnerů na internetu sleduje.

Když skončí vztah, kde chtějí bývalí partneři zachovat přátelství, často se oba musí za vztahu nejprve dostat a pocitově se se situací smířit, aby mohli pokračovat ve svých životech dál. Nejoblíbenější sociální síť na světě ale tento proces narušuje.

Tvrdí to alespoň studie Tary Marschallové z londýnské univerzity Brunel. V případech, kdy nedochází ke kontaktu v reálném světě, ale pouze skrz monitorování statusů a komentářů na Facebooku si lidé sledující kroky svých expartnerů, byť pouze virtuálně a na dálku, ubližují. Zhruba třetina lidí používá Facebook jako nástroj pro kontrolu toho, jak bývalí partneři či partnerky žijí.

K věcem, jež neprospívají zdravému odloučení patří například pohled na fotografie expartnera, což může znovu vyvolávat nenaplnitelnou touhu po něm. Více než polovina lidí také přiznala, že se podívala na profil expartnera proto, aby našla fotky s jeho novou známostí.

Láska na 140 znaků aneb šťouchl mě na Facebooku...

Naopak v těch případech, kdy se spolu bývalí partneři vídají i v reálném životě, může kontakt přes sociální síť zmírnit negativní pocity z konce vztahu, snížit sexuální přitažlivost i tesknění po bývalé druhé polovičce. Studie předpokládá, že se tak stává proto, že všední statusy zmírní či zcela zničí sexuální atraktivitu blízké osoby.

Autor: Miloslav Hamřík

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video