FBI v obýváku. Agentura umí na dálku spustit webkameru | E15.cz

FBI v obýváku. Agentura umí na dálku spustit webkameru

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Federal Bureau of Investigation

Karel Javůrek, Živě.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V poslední době mají bezpečnostní složky USA stále větší problémy s únikem citlivých a tajných informací o operacích a systémech, které používají pro špionážní činnost.

Deník Washington Post podrobně informoval o tom, jak FBI a její profesionální tým hackerů vytvořili už před lety specializovaný malware, který lze použít především pro extrémně nebezpečné události, teroristy, vyšetřování bombového útoku a podobně. Povolení k použití tohoto programu ale musí odsouhlasit soud a dle tvrzení už ho několikrát nedal.

Program umožňuje nahrávání z webkamery případného notebooku bez toho, aniž by svítila indikační dioda, která signalizuje zapnutou kameru. Problém ale asi nebude stejný program použít u All in One počítačů v monitoru a pravděpodobně ani u klasických webkamer.

Kamery jsou stále rozšířenější

I když je takový způsob naprosto legitimní pro vyšetřování velmi nebezpečných případů, je třeba vědět, že neoprávněné zneužití dává úzké skupině lidí velmi nebezpečnou informační moc.

Kamerové a snímací zařízení navíc začínají být stále rozšířenější, nejen v rámci obývacích pokojů (Kinect), ale i v mobilních zařízení, která máme neustále u sebe.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video