Festival Brutal Assault oslaví jubilejní ročník stovkou kapel | E15.cz

Festival Brutal Assault oslaví jubilejní ročník stovkou kapel

Brutal Assault
Brutal Assault
• 
ZDROJ: Brutal Assault

red

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Do barokní pevnosti Josefov u Jaroměře už brzy zamíří fanoušci metalu a dalších okrajových hudebních žánrů. V termínu od 5. do 8. srpna 2015 se zde odehraje jubilejní dvacátý ročník festivalu Brutal Assault. Během čtyř dnů se zde na třech pódiích vystřídá více než stovka kapel z celého světa.

Letošní ročník opět slibuje přehlídku toho nejzajímavějšího, co současná alternativní scéna nabízí – od metalu a punku až po electro, ambient či tibetskou rituální hudbu. „Dramaturgicky rozmanitý lineup v kombinaci s unikátním prostředím habsburské vojenské pevnosti je to, co Brutal Assault odlišuje od jiných festivalů,“ podotýká za organizační tým Tomáš Karlík.

Samotný program tentokrát nemá ústředního headlinera, ale desítky „menších“ hvězd různých žánrů. Brutal Assault tak nabídne nejen legendy jako Kreator nebo Sepultura, ale také třeba experimentální drone Sunn O))) či electro v podání Perturbator. „Chceme, aby si každý návštěvník mohl užít co největší množství svých oblíbenců,“ vysvětluje Karlík. Odezva fanoušků je prý fantastická. „Festival má nakročeno ke svému nejúspěšnějšímu vydání,“ dodává.

K letošnímu jubileu pořadatelé připravili speciální publikaci, která na čtyřech stech stranách shrnuje celou dvacetiletou historii Brutal Assaultu. Kniha bude v prodeji přímo na festivalu.

Autor: red

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video