Fotbalisté porazili Kladno a vedou ligu

Výhrou na kladenském hřišti Boleslavští potvrdili vysoké ambice.

Do Kladna si pro body jezdí boleslavští fotbalisté jako pro housky do krámu. Pouze na jaře 2007 na stadionu Františka Kloze ztratili body za bezgólovou remízu. V ostatních zápasech s Kladnem, ať doma či venku, vždy vyhráli. Naposledy 3:1 10. srpna v dohrávce třetího kola Gambrinus ligy. „Boleslav potvrdila, že patří do špičky ligy,“ uznal kladenský kouč Martin Hřídel. Jeho tým po remíze v Liberci prohrál dvakrát doma, s Příbramí a Mladou Boleslaví, a klesl na předposlední místo tabulky. Boleslav se naopak vyhoupla do čela. „Důležité bylo, že jsme v prvním kole na Slavii neprohráli. Od toho jsme se odrazili k výhrám s Libercem a na Kladně,“ řekl trenér Dušan Uhrin. Na hráče se zlobil, že propásli úvod utkání. Inkasovali gól ve čtvrté minutě a potom čtvrt hodiny hledali správný rytmus hry. Našel ho francouzský dirigent Ludovic Sylvestre. Ještě před pauzou přihrál na vyrovnávací gól Táborskému, a potom vyslal pravačkou nechytatelný projektil k pravé tyči kladenské branky. „Měl pokaždé moc místa k přihrávce a zakončení,“ přiznal kladenský obránce Pavel Bartoš. „Do druhé půle jsme šli s tím, že minimálně vyrovnáme,“ dodal. Boleslavští ale brzy po přestávce přidali třetí gól. Po výkopu brankáře Michala Vorla předvedl parádní kličkovanou s gólovým završením Marek Kulič. „Po třetím gólu jsme kontrolovali hru, i když nás Kladno neustále zlobilo,“ řekl Dušan Uhrin. V neděli 16. srpna od 17 hodin hraje Mladá Boleslav doma s Příbramí.