Gazdíka čekají klání o sedm tisíc eur | E15.cz

Gazdíka čekají klání o sedm tisíc eur

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Thaiboxer Jakub Gazdík severomoravského oddílu Como-3 gym se chystá na prestižní duely ve Francii.

Osmnáctiletý talentovaný thaiboxer Jakub Gazdík stojí před další velkou výzvou. V loni získal nejprve titul světového šampiona v italském Rimini, na podzim pak slavil triumf na mistrovství Evropy v Istanbulu. O následujícím víkendu změří síly s nejlepšími zápasníky z Francie, kterým se postaví bojovníci z celého světa.

O následujícím víkendu vás čekají prestižní zápasy ve Francii. Jak se na ně těšíte? Ohromně. Je to pro mě obrovská výzva a velká šance zviditelnit se.

Se kterými zápasníky se v zemi galského kohouta utkáte? Jakými výsledky jste se na tato klání kvalifikoval? Jedná se o osmičlennou pyramidu v K1 rules, ve které proti sobě budou postupně nastupovat nejlepší zápasníci Francie proti bojovníkům z celého světa. Borci, proti kterým budu zápasit, jsou ostřílení a kvalitní, takže to pro mě bude ohromná zkušenost do budoucna. Do této pyramidy jsem se kvalifikoval loňskou výhrou na mistrovství světa v Itálii a triumfem na istanbulském evropském šampionátu, na kterém jsem získal evropský titul K1. Kolik zápasů byste měl na této akci odboxovat? Pokud se všechno bude vyvíjet tak, jak má, čekají mě tři zápasy za večer.

Máte úžasnou bilanci. S jakými ambicemi do Francie odlétáte? Na svém kontě mám jednatřicet zápasů. Osmadvacet vítězství, přičemž třináctkrát jsem se se svým sokem vypořádal způsobem KO. Další dvě střetnutí skončila remízou a zatím pouze jednou jsem odešel z ringu jako poražený. Do Francie tedy mířím s těmi nejvyššími ambicemi, ostatně jako na každý jiný duel.

Prozradíte, jaká je hlavní cena pro vítěze? Šampion si odnese sedm tisíc eur, takže o motivaci mám postaráno.

Jak jste se na takový vrchol sezony připravoval? Velice tvrdě. Dobře vím, že před takovou akcí nesmím nic podcenit, pokud na ní chci uspět. Trénoval jsem dvakrát denně od pondělí do pátku, takže to byla pořádná zabíračka. Navíc trenér tráví spoustu času nad sestavováním tréninkových plánů. Proto v poslední době jako tým ohromně rosteme. Tréninky jsou různě kombinované. Ať už na techniku, fyzičku či výbušnost. Pracuju vždycky na tom, co právě potřebuju zdokonalit.

Na jakou úroveň řadíte tuto pyramidu? Zkuste ji porovnat s loňským evropským šampionátem v Istanbulu či mistrovstvím světa v italském Rimini. Tohle se srovnávat nedá. Každý turnaj je jiný a má svá specifika. Každopádně to bude jeden z vrcholů mé dosavadní thaiboxerské kariéry.

S kým do Francie poletíte? Pouze se svým trenérem Martinem Vaňkou.

Takže rodiče a kamarádi budou určitě povzbuzovat alespoň na dálku, že? Samozřejmě. Je to tak pokaždé, když zápasím někde v zahraničí, kde se těžko dostanou. Rodiče mě maximálně podporují, za což jsem jim vděčný. Ve škole také nemám problém s uvolňováním. Kamarádi mi strašně moc fandí. Vždycky mi přijde tolik zpráv na mobil nebo na facebook, že na ně horko těžko zvládám odpovídat. Jejich přízeň mě samozřejmě moc těší a v průběhu zápasů ji vnímám.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.