Gólmany straší pálící obránci Plamenů | E15.cz

Gólmany straší pálící obránci Plamenů

Žďárští beci dali ve dvou druholigových zápasech polovinu z deseti gólů. Střelecky se daří i kanonýrovi Plachému.

První domácí zápas a první výhra. Druholigoví žďárští hokejisté vstup do sezony před vlastními fanoušky zvládli. Zatímco v Kutné Hoře pět žďárských gólů na výhru nestačilo, v nervózním duelu s Milevskem za stejný počet branek získali premiérové tři body. Jihočeši odjížděli z Bouchalek s porážkou 3:5.

„Zvládli jsme i oslabení a tentokrát musím hráče pochválit i za disciplínu, byla stoprocentní,“ bilancoval trenér SKLH Žďár Petr Kuchyňa. Tentokrát nedostali jeho svěřenci žádné vyšší tresty a udrželi nervy pod kontrolou, což v minulých sezonách pravidlem nebylo.

„Tenhle zápas hodnotím kladně, i když nedostatky samozřejmě byly. Pomalu na tom budeme pracovat na trénincích,“ dodal Kuchyňa, pro nějž to byla vůbec první „mistrovská“ výhra na žďárské střídačce.

Další dva zápasy sehrají venku

„První výhra je důležitá pro psychiku. To si kluci uvědomovali před zápasem, nervozita z nich spadla,“ liboval si Kuchyňa. Moc dobře věděl, o čem mluví. Další dva zápasy – středeční v Jindřichově Hradci a nedělní v Trutnově – by Plameny v případě nulového bodového zisku hrály pod větším tlakem.

Kuchyňu i fanoušky zatím může těšit i to, že tým střelecky drží skórující beci. Čtyřgólového kanonýra Jiřího Plachého, který plní dvougólovou normu na zápas, v tabulce střelců stíhá se třemi zářezy Aleš Koželuh, už se trefil i Vít Heřmanský a Martin Pleva.

„Plášek je rozený střelec, já do toho dvakrát plácnul a náhodou to tam spadlo. Občas se po tréninku koukám na kluky z Vesnické ligy, takhle tam střílejí beci normálně,“ vtipkoval Aleš Koželuh, který gólmana Milevska v neděli propálil dvakrát a byl kousek od hattricku. Jenže jeho přesilovkovou dělovku zastavila horní tyčka.

„Kluci jsou šikovní, dobře střílejí, apeluji na ně, aby to přenesli do zápasu. Jsou to rány, jako když kopně kůň,“ vyzdvihuje střelecké schopnosti svých obránců Petr Kuchyňa.

Hokejek prý letos mají dost

„Že málo střílíme, posloucháme už řadu let nejen od trenérů, ale hlavně od fanoušků. Vždycky to svádíme na nedostatek hokejek. Letos jsme nějaké dostali, tak je to možná tím,“ glosoval Koželuh.

Že by se pod produktivitu beků podepsal, to sám bývalý reprezentační obránce Kuchyňa odmítá. „Ne, ne, v těch klucích to je, jen je potřeba, aby to využili v zápase,“ přeje si.

Další domácí zápas sehrají Žďárští netradičně v úterý. Na Václava přijedou dobývat Bouchalky hokejisté Nymburka.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!