Google kupuje nováčka v retailové prognóze Rangespan | E15.cz

Google kupuje nováčka v retailové prognóze Rangespan

Google kupuje nováčka v retailové prognóze Rangespan
Centrála Googlu
• 
ZDROJ: CC BY-SA 2.0: brionv

Karolína Jindrová

Internetový gigant Google se rozhodl ke koupi začínající firmy Rangespan, která se zabývá prognózou maloobchodního vývoje. Tímto krokem chce Google rozšířit svůj portál Google Shopping a nabídky e-commerce. Za kolik se obchod uskuteční ani jedna strana nezveřejnila.

Rangespan vyvinul technologii, která pomáhá maloobchodům identifikovat, které služby a produkty budou v budoucnu nejžádanější. Firma zpracovává data z velkého počtu zdrojů a pomáhá zefektivnit výběr produktů.

Společnosti jsou tak schopny co nejlépe vyhovět současným i budoucím požadavkům zákazníků. Pomocí těchto dat Rangespan doporučí také nejvhodnější dodavatele.

Mezi nejlukrativnější klienty Rangespanu patří například maloobchodní řetězce Tesco a ASDA. Těm prognóza poptávky umožnila efektivněji zásobovat své prodejny. Připojením k internetovému gigantovi ukončí Rangespan spolupráci s dalšími společnostmi a bude pracovat výhradně pro Google.

Třetí akvizice v roce

„Jako součást této změny omezíme služby firmy Rangespan. Již jsme na tomto procesu začali pracovat s našimi obchodníky a dodavateli,“ uvedla společnost na svých webových stránkách. Podle oficiální zprávy ale ukončí veškerou spolupráci s ostatními firmami definitivně.

Společnost byla založena v roce 2011 v Londýně bývalými zaměstnanci Amazonu. Rangespan je třetí britský začínající podnik, který v tomto roce Google získá.

Autor: Karolína Jindrová
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!