Google kupuje za půl miliardy dolarů výrobce satelitů Skybox | E15.cz

Google kupuje za půl miliardy dolarů výrobce satelitů Skybox

Google kupuje za půl miliardy dolarů výrobce satelitů Skybox
ilustrační foto
• 
ZDROJ: menéame, Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

ČTK

Americká internetová společnost Google kupuje za 500 milionů dolarů (kolem 10 miliard korun) výrobce satelitů Skybox Imaging. Google oznámil, že má v úmyslu satelity využít pro své internetové mapové služby a pro zajištění přístupu k internetu v odlehlých oblastech.

Google čím dál víc však expanduje na nové trhy, od vysokorychlostního připojení k internetu přes mobilní elektroniku a sdílení videa až po vývoj aut bez řidiče a robotů. Zhruba před rokem představil projekt, jehož cílem je dostat internetové připojení i do velmi odlehlých částí světa bez běžného vedení. K tomu by mohl využít právě satelity.

Expanze do oblasti satelitů přichází dva měsíce poté, co Google koupil výrobce bezpilotních letadel Titan Aerospace. Cena této akvizice nebyla zveřejněna.

Pro Google coby provozovatele vyhledávače a e-mailové služby je výhodné, když je více lidí na internetu, protože si tam pak mohou prohlížet reklamy, ze kterých pochází hlavní část příjmů Googlu. Ty loni činily asi 55 miliard USD.

Společnost Skybox vznikla před pěti lety a nyní má podle agentury AP 100 zaměstnanců. V minulosti získala na rozjezd 91 milionů dolarů od firem, které poskytují rizikový kapitál.

Ztrátová konkurence Googlu má budoucnost

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!