Hackeři útočili i na výrobce antivirů, obětí se stali ruští Kaspersky Lab | E15.cz

Hackeři útočili i na výrobce antivirů, obětí se stali ruští Kaspersky Lab

Eugene Kaspersky
Eugene Kaspersky
• 
ZDROJ: Kaspersky Lab

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ruský výrobce antivirového softwaru Kaspersky Lab se stal sám terčem útoku hackerů. Firma uvedla, že hackeři sice získali přístup k některým souborům, ty však podle ní nejsou důležité pro fungování jejích produktů. Vyjádřila rovněž přesvědčení, že její zákazníci a partneři zůstávají v bezpečí.

Společnost patřící mezi přední světové dodavatele antivirového softwaru předpokládá, že cílem útoku bylo získat informace o jejích nejnovějších technologiích. Samotný útok přitom podle ní zahrnoval několik dříve neznámých postupů, napsal server BBC.

Firma vyjádřila přesvědčení, že se jí tento útok podařilo odhalit ještě v počáteční fázi. Dodala nicméně, že pokračuje v kontrole svých systémů. „Špehování firem působících v oblasti kybernetické ochrany je velmi nebezpečným trendem,“ upozornil zakladatel a generální ředitel podniku Eugene Kaspersky.

Software použitý k útoku byl podle Kasperského mimořádně vyspělý a téměř neviditelný, jeho vývoj prý mohl stát více než deset milionů dolarů (přes 240 milionů korun), píše agentura DPA.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.