Hewlett-Packard hodlá zrušit dalších až 16 tisíc pracovních míst | E15.cz

Hewlett-Packard hodlá zrušit dalších až 16 tisíc pracovních míst

Hewlett-Packard (ilustrační foto)
Hewlett-Packard (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: CC BY-SA 2.0: wlodi via Flickr

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americký výrobce osobních počítačů Hewlett-Packard (HP) hodlá zrušit dalších 11 tisíc až 16 tisíc pracovních míst. Oznámila to dnes firma, která již dříve v rámci rozsáhlé restrukturalizace představila plány na zrušení 34 tisíc míst. Hewlett-Packard podle agentury Reuters po celém světě zaměstnává více než 250 tisíc lidí.

Společnost dnes rovněž uvedla, že její čistý zisk ve druhém finančním čtvrtletí, které skončilo v dubnu, stoupl meziročně o 18 procent na 1,3 miliardy dolarů (26 miliard korun). Tržby se však snížily o procento na 27,3 miliardy dolarů a mírně zaostaly za očekáváním analytiků. Firmě tak tržby klesají již 11 čtvrtletí za sebou.

Firma podle agentury Reuters neúmyslně zveřejnila čtvrtletní výsledky na svých internetových stránkách již půl hodiny před koncem obchodování na newyorské burze. Cena akcií společnosti po zveřejnění výsledků klesla o více než dvě procenta.

Společnost Hewlett-Packard se nyní snaží snížit svou závislost na trhu s osobními počítači, který se potýká s odlivem zákazníků k počítačovým tabletům a chytrým mobilním telefonům.

Celosvětové dodávky osobních počítačů se podle výzkumné společnosti IDC v letošním prvním čtvrtletí propadly o 4,4 procenta na 73,4 milionu přístrojů. Pokles tak zaznamenaly již osmé čtvrtletí za sebou.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video