Hewlett-Packard propustí až 30 tisíc lidí | E15.cz

Hewlett-Packard propustí až 30 tisíc lidí

Hewlett-Packard propustí až 30 tisíc lidí
Viceprezident HP Dave Donatelli.
• 
ZDROJ: Jan Sedlák

ČTK

Americký výrobce počítačů Hewlett-Packard propustí kvůli plánované restrukturalizaci a úsporám 25 až 30 tisíc lidí. Firma tak pokračuje ve škrtání nákladů, které by mělo vyvrcholit listopadovým rozdělením na dvě firmy.

Hewlett-Packard se na začátku listopadu rozdělí na dvě společnosti, HP Enterprise, která se zaměří na služby, a HP Inc, která se bude věnovat počítačům a tiskárnám.

„Udělali jsme v uplynulých letech obrovský kus práce, abychom omezili náklady a zjednodušili procesy a díky těmto posledním krokům už v budoucnu nebude potřeba žádná restrukturalizace společnosti,“ řekla výkonná ředitelka firmy Meg Whitmanová.

Společnost měla k 31. říjnu 2014 302 tisíc zaměstnanců. Nejnovějšími škrty se její celková pracovní síla sníží nejméně o desetinu. Společnost již dříve oznámila, že v rámci restrukturalizace hodlá zrušit zhruba 55.000 pracovních míst.

Nové propouštění se týká především rychleji rostoucí sekce služeb a technického počítačového vybavení pro firmy. Hewlett-Packard si od propouštění slibuje úsporu ve výši až 2,7 miliardy dolarů (asi 65 miliard korun). Zároveň jí tím vzniknou náklady zhruba ve výši 2,7 miliardy dolarů, které se promítnou již do výsledkové zprávy za čtvrté finanční čtvrtletí. Místa se budou rušit po celém světě, podrobnosti ale firma neuvedla.

Hewlett Packard byl v minulosti největším výrobcem počítačů na světě. Na tomto postu ho však vystřídala čínská společnost Lenovo. Americký výrobce prochází rozsáhlou restrukturalizací a zároveň se přizpůsobuje klesající poptávce. Ve třetím fiskálním čtvrtletí, které skončilo na konci července, klesl jeho příjem v divizích osobních počítačů a tiskáren o 11,5 procenta.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!