Tombola o obraz od Picassa. Stačí vsadit 100 eur | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Hlavní cena stoeurové tomboly je obraz od Picassa v hodnotě milionu dolarů

Hlavní cena stoeurové tomboly je obraz od Picassa v hodnotě milionu dolarů
Obraz Zátiší od Pabla Picassa z roku 1921.
• 
ZDROJ: archiv E15
Michal Nosek

Michal Nosek

Francouzská nezisková organizace Aider Les Autres (Pomozte druhým) vyhlásila charitativní tombolu. Vstupenka do ní stojí 100 eur. Počet lístků ke hře je omezen na 200 tisíc. Hlavní cena: obraz Zátiší od Pabla Picassa z roku 1921. O novém majiteli díla v hodnotě milionu dolarů rozhodne losování 30. března, uvedl pořadatel v tiskové zprávě.

Zisky z aukce půjdou mezinárodní neziskové organizaci CARE, která poskytne čistou vodu pro 200 tisíc lidí v Kamerunu, na Madagaskaru a v Maroku. „Tato tombola nám pomůže změnit životy lidí v Africe. Přístup k vodě je klíčovým faktorem rozvoje,“ řekl Philippe Lévêque, generální ředitel CARE France.

Obraz, který kdysi vlastnil anglický surrealistický umělec Gordon Onslow Ford, je v současné době vystaven u vchodu do Picassova muzea v Paříži. Zůstane tam do dne losování. Picassovo Zátiší dříve vlastnil i libanonský miliardář David Nahmad, který má největší soukromou sbírku Picassovy tvorby na světě, píše server CNN. Cena díla s názvem Zátiší se odhaduje na milion dolarů.

V předchozí celosvětové picassovské tombole roku 2013 získal hlavní výhru, dílo s názvem Muž s operním kloboukem, Američan Jeffrey Gonano. V dražbě před sedmi lety se prodalo 50 tisíc lístků.  

Japonci překvapili, už za pár let chtějí vyslat sondu k Marsu
Překvapivý objev: Černobylské houby by mohly člověka chránit před radioaktivním zářením
Co vidí strojvedoucí na známé trase Posázavského pacifiku? Připomeňte si krásy slavné krajiny

 

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!