Hlavní hvězdou Masters of Rock bude finská kapela Nightwish | e15.cz

Hlavní hvězdou Masters of Rock bude finská kapela Nightwish

Finská skupina Nightwish
Finská skupina Nightwish
• 
ZDROJ: Profimedia.cz
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Hlavní hvězdou vizovického festivalu Masters of Rock bude příští rok finská skupina Nightwish. Kapela zavítá do areálu tamní likérky počtvrté. Masters of Rock je prvním letním festivalem, který Nightwish potvrdili, řekl dnes novinářům ředitel pořádající agentury Pragokoncert Jiří Daron. Třináctý ročník festivalu se koná od 9. do 12. července 2015.

Nightwish hráli ve Vizovicích poprvé v roce 2005 se zpěvačkou Tarjou Turunenovou. O čtyři roky později se zde představili znovu se švédskou zpěvačkou Anette Olzonovou, jejíž výkon hodnotili mnozí fandové i média kriticky. Zpěvačka si napravila reputaci v roce 2012 s albem Imaginaerum, které jí skladatel a klávesista Tuomas Holopainen ušil na míru. Olzonová nicméně ve stejném roce ve skupině skončila.

Nightwish se tak ve Vizovicích poprvé představí s novou zpěvačkou Floor Jansenovou, která dříve působila ve formacích After Forever a Revamp. Přivezou také své osmé řadové album, které vzniká ve studiu na samotě uprostřed finských lesů a vyjde na jaře 2015. „Jsme velmi šťastní, že Masters of Rock je naším prvním potvrzeným festivalem pro příští rok. Vždy zde rádi hrajeme, těšíme se na skvělé české publikum,“ uvedl Holopainen.

Podle Darona vystoupí Nightwish jako poslední kapela festivalu v neděli 12. července. Pořadatelé oproti předchozím letům, kdy zveřejnili první jména účinkujících na zimním Masters, letos začali oznamovat kapely už v září. Z 21 dosud známých jich devět ještě ve Vizovicích nehrálo. V sobotu vystoupí power metalová formace Powerwolf, které o den dříve vyjde nové CD, jehož skladby tak poprvé zazní ve Vizovicích.

Z dosud známých kapel budou v létě ve vizovické kotlině hrát i němečtí Gamma Ray, finská Sonata Arctica, švýcarští Gotthard nebo američtí metalisté Kamelot. Poprvé se na festivalu představí další švýcarská formace Krokus, která loni kvůli zranění baskytaristy na poslední chvíli účast odřekla, mezinárodní kvartet Blues Pills, němečtí industrialisté Crematory či deathmetalisté z Řecka Septicflesh. Kompletní přehled je na webu www.mastersofrock.cz.

Hlavní hvězdy pro čtvrtek a pátek organizátoři fanouškům oznámí 22. listopadu ve zlínské sportovní hale na zimním Masters of Rock. Podle Darona se pořadatelé dřívějším oznámením účinkujících přibližují jiným světovým festivalům v čele s největším německým Wackenem, jehož fanoušci vyprodali 75.000 vstupenek záhy po otevření předprodeje.

Vyprodáno by mohlo být i ve Vizovicích, kde se kapacita pohybuje kolem 26.000 fanoušků.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video