Holešovice zažijí festival jídla | E15.cz

Holešovice zažijí festival jídla

Holešovice zažijí svátek gastronomie
Holešovice zažijí svátek gastronomie
• 
ZDROJ: archiv Vita Madra, www.madr.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Ochutnat vybraná menu předních pražských restaurací, zúčastnit se sommeliérského rychlokurzu nebo besedovat s odborníky na téma vaření mohou návštěvníci prvního ročníku festivalu jídla Foodparade, který se koná o víkendu v areálu Pražské tržnice v Holešovicích.

Akce by měla poskytnout především příjemný zážitek z jídla. „Jídlo vnímáme jako společenskou událost, při které se lidé setkávají a dobře se baví. Očekáváme účast pěti až deseti tisíc lidí. Inspirací pro nás byly velké evropské festivaly jídla,“ charakterizoval festival Marcel Vargaestok z pořadatelské firmy Chefparade.“Návštěvníci ochutnají degustační menu restaurací a poté si z nich třeba vyberou tu, kam začnou pravidelně chodit. Vyzkoušet si mohou i kurz vaření,“ dodal Vargaestok.

 

Kromě tradiční české kuchyně se návštěvníci Foodparade seznámí například s thajskou, francouzskou nebo italskou kuchyní. „Budou se tady prezentovat také tři restaurace, které se specializují na steaky, takže i milovníci masa si přijdou na své a mohou jeho chuť navzájem porovnávat,“ řekl Vargaestok a dodal:„Zajímavostí jistě bude i retrostánek, kde se budou vařit jídla, která si lidé pamatují z jídelen z dob socialismu. Návštěvníci tak mohou ochutnat třeba klasickou hnědou omáčku nebo dokonce kakao se škraloupem.“

Nově založená nadace Foodparade si dala za cíl podporovat mladé šéfkuchaře, dětskou zdravou výživu a školní stravování. „Rádi bychom prostřednictvím našich výživových poradců uspořádali osvětové akce mezi rodiči i dětmi. Snažíme se tím hlavně o prevenci dětské obezity. Připravujeme i kroužky vaření ve školách a dokonce i mateřských školkách, děti to většinou hodně baví,“ vysvětlil Vargaestok.

Cena vstupenky pro dospělé je 300 korun, v tom je zahrnuta i konzumace v hodnotě 200 korun. Studenti a senioři zaplatí 250 korun a děti do 12 let mají vstup zdarma.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video